bugün

dün gece abbas güçlü'nin programında baro başkanı sıfatıyla ahkamlar kesen, yayına da gündelik hayatta kullandığı at gözlükleriyle çıkan abimizin saçmalamasıdır.
kendisi bu anti-akp tavırlarıyla referandum öncesi gündeme gelmiş, hemen ardından patt diye baro başkanlığına getirilmiş, tuttuğu takımı bile sorduğunuzda muhtemelen chp diyecek ümit kocasakal'dır.
kurduğu cümle de hemen hemen şuydu '.. atatürk gibi, deniz gezmiş gibi olun, küçük amerika değil büyük türkiye...' diye devam etti sonrasını zaten dinlemedim.
yayın boyunca kendilerinden olanı kucaklayıp, farklı düşüncelere sırt döndülercan ataklıyla birlikte zaten. bu gibi insanlar yüzünden adam gibi bi muhalefet yok bu ülkede. siyaseti muhalefeti karşısındakine doğrudan, hangi konuda olursa olsun saldırmak/saldırabilmek zanneden insanlar. iktidar yanlılarından daha tehlikeli, zararlı ve acizler benim gözümde.
atatürk'ü günlük siyasi çıkarları için kullanan zihniyettir.
lafı başka yeriyle anlamaktır. ülkemizde en çok tutan yöntemdir. kitleleri kışkırtmak gaza getirmek için kullanılır. kişinin dediği laf pek anlaşılmamıştır. çamur at izi kalsın felsefesidir. beğenmediğine komünist, pkk lı, vatan haini diyen zihniyetle eşittir.
deniz gezmiş bir atatürk hayranıdır. bu tür kıyaslamalar yersiz ve aykırıdır.