bugün

Atatürk'ün türkçü olma durumudur.
Atatürkü okursanız komunist anlarsanız türkçü olursunuz.
Türkçülüğün esaslarını belirleyen ziya gökalp'ı ideolog olarak gören bir insan nasıl komunist olur ki.
Ben de türkçüyüm
ırkçılık var biraz
ama iyi huylusundan.
''türkçülün esaslarını belirleyen ziya gökalp'ı ideolog olarak gören bir insan nasıl komunist olur ki.'' demiş yazar kısmen haklı. ziya gökalp cumhuriyetin düşünce takımında olan isimlerdendir yön vermiştir fikirleriyle yeni devletin kurucularına. mantıklı bir önerme yapmış troll mü yazar mı neyse bilemedim kişisi.
Doğrudur. 6 ilkesinden biri milliyetçilikken bunun buraya yazılması bile saçmadır.
Her sonuçta atamdır.
doğru önermedir.

"Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim."

"Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedî olduğunu göstermelidir."

"Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz."

"Bizim milletimiz derin bir maziye maliktir. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."

Mustafa Kemal Atatürk

daha bu şekilde yüzlerce sözü var, az okuyup araştırın.
"ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, türk milletine canımı vereceğim."

"benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, türk olarak dünyaya gelmemdir. her türk ferdinin son nefesi, türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedî olduğunu göstermelidir."

"biz türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz."

"bizim milletimiz derin bir maziye maliktir. türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."

mustafa kemal atatürk

Bizim davar komünist de hala stalin ile ikisini yan yana koyup resim yapsın.
atsız türkçüsü değil de ziya gökalp türkçüsüdür. yani milliyetçidir ancak bazı davarlar gibi diğer ırkları küçük görmez.

ekleme:

"...bütün dünya milletleri aşağı yukarı akraba olmuşlardır ve olmakla meşguldürler. bu itibarla insan mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar, bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını düşünmeli, kendi milletinin mutluluğuna ne kadar değer verirse, bütün dünya milletlerinin mutluluğuna hizmet etmeye elinden geldiği kadar çalışmalıdır." (Ulus gazetesi, 20. 3. 1937)
Evet kimi ırkları küçük görmez. Mesela arapları hiç düşük görmemiştir. Evet aynen çok doğru.
Evet başka ırklara aynı bir martin luther king edasında yaklaşmıştır özellikle ermenilere.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)