bugün

merhum atatürk'ten daha atatürkçü olan atatürkçülerin fanatikliğinden, bağnazlığından, at gözlüklerinden, çağdışılıklarından, her şeyi ben bilirim tavırlarından, eften püften nedenlerle anıt kabir'e gitmelerinden, birilerini atatürk'ün ölüsüne şikayet etmeleri mantıksızlığından, resmi tarih dışında her şeye karşı çıkmalarından, atatürk bahanesiyle zırt-vırt askeri darbe yapılmasından nefret etmektir...
atatürk olsaydı atatürkçü diye bir kavrama bile izin vermezdi sanırım.
Atatürk faşizmi.
Milleti Atatürk'ten nefret eşiğine getiren Atatürk kullanıcıları!

Atatürk'ü tekellerine alan, kendilerine maleden insancıklar!

Kendilerinden başkasının Atatürk'ü sevmediğini sanan zavallılar!

Atatürkçülüğü din haline getirenler!

Anıtkabir'i türbe sananlar!

Atatürk'ün kemiğini sızlatanlar!

Onun insanüstü olduğuna inanan ve sevabıyla günahıyla sevelim deme cesareti bulamayan fanatikler!
atatürkten nefret ediyorum diyemeyen gericilerin çok sık telaffuz ettiği komik söylemdir.
atatürkçülük anıtkabire gidip atatürke şikayette bulunmak değildir.atatürk de sadece kurtuluş savaşını örgütleyip kazanmış bir komutan değildir. fikirleri vardır. kurduğu türkiye cumhuriyetini bu fikirler etrafında şekillendirmiştir.aradan 1 asır geçmiş ve 1 asır önce osmanlıya kurulan kumpaslar bugün türkiyeye de kurulduğundan atatürk'ün ve fikirlerinin değeri daha da bir anlam kazanmıştır.

atatürkçülerden nefret ediyorum demek ben cumhuriyet rejiminden nefret ediyorum, laik,demokratik devlet düzeninden nefret ediyorum, tam bağımsızlıktan nefret ediyorum, türk ulusu kavramından nefret ediyorum, devlet sosyalizminden nefret ediyorum,aydınlanmadan,köy enstitülerinden,halk evlerinden nefret ediyorum demektir...

yok eğer bunlara karşı değilim diyen varsa o zaman niye atatürkçülerden nefret ediyor?

eğri oturup doğru konuşalım bırakın atatürkü,atatürkçülüğü ulustan, ulusal egemenlikten, demokrasiden,laiklikten,çağdaşlıktan,aydınlanmadan,üniter yapıdan,yurtta barış dünyada barış şiarından,tam bağımsızlıktan,sosyal adaletten,antikapitalist,anti emperyalist çizgiden,kadın erkek eşitliğinden,milli kültürü çağdaş uygarlık düzeyinin en tepesine çıkarma ülküsünden,kendi uçağını yapıp dışarı satabilmekten, kendi kendine yetebilen birkaç ülkeden biri olmaktan kısacası dört başı mamur üreten,ürettiğini adil paylaşan,kimseye hakkını yedirmeyen ama barışın da değerini bilen bir ülke olmayı istiyor musun istemiyor musun? bu düşünceleri paylaşıyor musun yoksa karşı mısın?