bugün

aziz üstel in laikçi birini hedef alarak kaleme aldığı bugünkü yazısının başlığıdır.

devamıda şöyledir ;

Bak canım kardeşim, Atatürk bugün sağ olsaydı, 12 Haziran seçimleri sonrasında, senin öngördüğün gibi, AK Parti yi kapatmak şöyle dursun, başarısına alkış tutardı! Çünkü ülkeyi çağdaş uygarlık düzeyine taşımaya çalışan, halkın makus talihini yenebilmek için uğraşanlara omuz verirdi Mustafa Kemal. Otur TBMM ve izmir iktisat Kongresi tutanaklarını oku biraz! Unutmadan, AK Parti yle Terrakiperver Cumhuriyet Fırkası nı değil, 12 Ağustos 1930 da Fethi Bey in kurduğu Serbest Cumhuriyet Fırkası nı karşılaştıracaksın eğer sentez yapmaksa niyetin, şaşkın! Ayrıca, Mustafa Kemal, ölünceye kadar CHP li kalmadı. Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak a, Bunalıyorum çocuk, büyük bir ıstırap içinde bunalıyorum. Her gittiğimiz yerde yalnız dert ve şikayet dinliyoruz. Her taraf derin
atatürk yaşasaydı chp'nin haline oturur ağlardı.
Atatürk sağ olmasaydı komünizmi getirirdi, Atatürk Sağ olmasaydı "Ne Mutlu Türküm Diyene" demezdi, Atatürk Sağ olmasaydı Türk Ocaklarını kurmazdı vs. ile çürütülecek çok basit bir yargıdır. Tartışmaya bile gerek yoktur. Atatürk Türkçüdür.
sağ olsaydı ne yapacağından emin olamayız ama hala yaşadığı için yaşatılan değerleri alkışlamıyor o kesin.
tanrım sen bizi koru, aziz üstel siyasete el attı.
bir boka yaramayan bomboş bir insanın söylemidir.
atatürk sağ olmadığına göre tartışma bitti.dağılın.
(bkz: Atatürk Türkçüdür)
gençliğe hitabe'den haberi olan bir insan bunu söylemez.

(bkz: azizim bi siktirgit)
(bkz: Ey Türk Gençliği)
atatürk sağ olsaydı zaten akp olmazdı.
(bkz: alıkışlamak)
o alıkışlardı değil alkışlardı olacak bu biiiirrr..
bunu söyleyen Bursa Nutku'nu okumamış bu ikiiiii....
siyasete dini karıştıran ve bu şekilde din sömürücülüğü yapıp oy toplayan yobaz insanların utanması gerekendir.
atatürk sağ olsaydı, bunları tam laik oldukları yere ''cehennemin dibine'' gönderirdi.
alıkışlamaz daha çok tayyibin alnını karışlardı.
+Kaç karış
-hö?
+Kaç karış
-Bi karış
+al bunu al al al
atatürk chpde ne kadar birşeylerin sahibi var hepsini kovalardı patron chp'si değil halkın chp'si olurdu bunu yazan arkadaşın ne içtiğini merak ediyorum eğer atatürk yaşasaydı cumhuriyete laik kesime kafa tutan muhafazakarları kellesini aldırırdı, ama hata gene onda neden kalkıp diyanet işlerini kuruyonki.
söz konusu amerikan uşaklığıysa doğru olabilecek önermedir.
Ben nasıl bıraktım siz ne hale getirmişsiniz deyip alkışlardı tabikide.
hayatını atatürk dinsizliğiyle savaşmaya adadığını söyleyen bir başkanı olan akp nin atatürk tarafından alkışlanma çelişkisi.