bugün

Ataları karaman/taşkale beldesinden iskan edilmiş olan yörük boylarına mensuptur.
(bkz: kızıl oğuzlar)

edit: başlık başıma kalmış.
Nüfüsa kayıt yeri.
Gaziantepdir.
Ama asıl selanikde dogmuştur.
Son gelişmelere göre konyalı olmuştur. Yarına allah kerim.
(bkz: Selanik)
geçen yaz malatyaliydi bu sene nereli bilinmez.
dünyadan. ender gelenlerden.
atatürk nereli bilemem. çünkü herkes çok mantıklı şekilde farklı şeyler söylüyor. Bildiğim şey ise yaptıklarıdır. Hataları vardır elbette, zira kendisi de bir insan ( bazıları ilah gibi gördüğü için değineyim dedim ) ama doğruları daha çoktur. O, bu ülkenin kurucusudur, osmanlıyı yıkan değil. Hal böyleyken ister erivan'da ister podoso'da isterse konya'da doğsun fark etmez.
ana tarafi izmir baba tarafindan da trakyalidir.
Annesi Yörük babası Türkmendir. Ve Selanik'e göç etmişlerdir.
pek bir şey değiştirmeyecek mesele.
Atatürk rumdu ama bakın neler yaptı diyerek etnisite okşamaya çalışanlarla Atatürk has türktü diyenlerin sürekli çatıştığı konu.Birde atatürk masondu diyen ayrı bir ekip var.

Bana kalırsa türktür (sarışın mavi gözlü türk mü olurmuş diyenler kumanları googleden aratabilirler ) nereli olduğu sadece işin türklük-rumluk boyutunu ispat için gereklidir.
seni bilemem de benim kadar anadolu insanıdır. osmanlı fethettiği yerlere iskan politikası uyguluyordu. atatürk, konya'dan göçen soyu karamanoğullarına dayanan yörük türklerdendir. bilakis konya'nın bugün bu insanları kalmışmıdır veya osmanlı'ya dahi başkaldıran yozgat'ın bozokları vs. asıl bu tartışılmalıdır. yoksa bu kadar yobaz olamazlardı. savaşlar, iskan politikaları ve celali isyanları vs. ve bunların sonuçları malum... yani 1000 yıldır orada yaşamaktamıdır bugün buraların insanları? fikrimce belki ancak üçte biri veya daha azı...