bugün

gerçekten merak konusudur koskoca padişah dönemini kapattı adam, chp kıçı kırık akp dönemini bitiremedi yazık çok yazık.
edit: kılıçdaroğluyla atatürk ü bir tutmadım.
edit2: istiklal mahkemeleri o dönemde genellikle askere gitmeyen insanlar için yada osmanlı döneminde parayı kazanmış köstebekler ermeniler şuralılar buralılar için kullanılmakla beraber atatürk istiklal mahkemelerinden yana olsa çok partililik sistemini kurmaya çalışmazdı!

edit3:çok bilmiş arkadaşlarım cahil vs. demiş bu bir sitemdi soru değil!!!!
ben de merak etmiştim. o halkla bu halk aynı değil. bunlar sikilmeyi seviyor.
O halk cahildi. Bunlar din cahili.
o halk savaşçıydı, itaatkar , vur kafasına al ekmeği insanlar değildi. şimdi ülkede savaş çıksa akp susun oturun dese ' başbakan savaşmayın diyor ' diyip yatacak adamlar var. yazıklar olsun.
bu da mustafa kemal'in ne derece halk desteği aldığını sorgulatmalı size.

m. kemal meşru yönetici değil, tepeden gelme bir adamdı. halk onu sevmedi, sevmiyor da.
(bkz: açık oy gizli sayım)
bu sorunun cevabını verdiğin an zaten 1930' lardan kalkıpta aramıza katılacaksın kemocan kardeşim. ne iknasından bahsediyorsun?
kılıçdaroğlu ile atatürk ü bir tutmak acizlik.
O donemde savas vardi herkes kurtulus istiyordu.arada hainler ciksa da genel anlamda bütün halk kurtuluş istiyordud.ellerinde bir Mustafa Kemal vardi.
Suan halk kurtulus istemiyor ki boyle mal gibi yasamak istiyor çünkü onlara dokunan birsey yok.ne zaman onlara dokunucak o zaman hersey degisicek.
(bkz: istiklal mahkemeleri)
büyük bir olaydır. gerçekten insan hayret etmeden edemiyor. bu sürüyü nasıl dize getirdi büyük bir olay. istiklal mahkemesiymiş. günün özel yetkili mahkemeleri var onlara ne oldu? boş konuşmak bedava.
atatürk ün insanları ikna ederek reformlar yaptığını zanneden cahil söylemi. zira tek partili yönetimde ikna edecek birileri olmuyor genelde. olanlar ise takrir-i sükun ile çoktan elimine edilmişti.
ataturk koyluye cahil, bunlar mal demiyordu. koylu milletin efendisi dedi. o sebeple ikna etti. anlayin artik gercek ataturkcu degilsiniz.
ihtimal ki bazı kelleler koparılacaktır diyerek olabilir mi?

(bkz: halksız halk devrimi) (bkz: 29 ekim 1923)
Yumurta kapı meselesi. Ya istiklal ya ölüm bu kadar basit. Millet istiklal seçmek zorunda kaldı haliyle. Bugüne gelince, demek ki bizim silken ip kendimize gelmez lazım yumurtanın kapıya gelmesini beklemek lazım yani.