bugün

http://www.bobiler.org/monte.asp?m=178946 montesine ses çıkaranlar, hz.muhammed'in karikatürü çizilip alay edilirken neredeydiniz ? kaldı ki bu monte de hiçbir alay söz konusu değil. adam espiriyle yaklaşmış sadece. adam dalga geçmemiş. hz.muhammed'e küfürler edildiğinde kimse ses çıkarmadı ama... yazıklar olsun !
(bkz: buradaydık)

peki siz şimdi neredesiniz ?
(bkz: yazar bu eserinde sonuna kadar haklı)*****
(bkz: türkiyedeki islam düşmalığı)
atatürk ile hz. muhammedin sidik yarışına sokulmasına illet olmuyor musunuz..

küçükkende sorarlardı: düşün ki bir teknedesin, atatürk bir yanda hz. muhammed bir yanda.. kimi kurtarırsın..
yanlış bir tespttir. herkes hz muhammed olayında da bunun "saygısızlık" olduğunu düşündü, bobiler'deki atatürkle ilgili monteye de. ama insanların fikirleri ve inançları farklıdır, dolayısıyla olaylara verecekleri tepkiler de farklı olmalıdır. ayrıca kimse kimseyi, "hz muhammede böyle yaptılar, atatürk'e böyle tepki verdiler" diye yadırgayamaz. yadırgamamalıdır, bu hak onda yoktur.
(bkz: burdayız)
sakin ol şampiyon derler adama.
atatürkçüyüz diye dinsiz değiliz.
atatürkçü olan insanları dinsiz belleyen kişilerin bilip bilmeden atıp tutmasıdır.

biz buradayız ve sesimizi de çıkardık. peki ya siz şimdi ne yapıyorsunuz? yaptığınız şey bundan kendinize prim çıkarmak.
- başbakanla ilgili karikatür yapılmış ne diyorsun ?
+ Aha aha öldüm gülmekten...
- Fethullah Gülen'le ilgili karikatür yapılmış ne diyorsun ?
+ ahah aha fetoş demişler koptum ya...
- Peygamberimizle ilgili yapılanlar var ona ne diyorsun ?
+ şey hoş değil ama tabii mizah sonuçta, özgürlük kem küm...
- atatürk'le ilgili yapılmış var ona ne diyeceksin ?
+ yapanın ben aq hepsi or.spu çocukları s.keyim hepsini.

aradaki farkın anlaşılmasıyla cevaplanabilecek soru.
atatürk ile hz.muhammed'in nasıl kıyas yapıldığını anlamaya çalışırken beni yoran başlık. siz türksünüz diğerleri müslüman ne demektir. bu kadar basit olabilir mi. bunun putperestlikten ne farkı var. atatürk bir devlet adamıydı, ordu komutanıydı. türklük bir din olmadığı gibi, müslümanlık ta bir devlet kimliği değildir. nüfus kağıtlarımızda bile yazar bu:

uyruğu:tc
dini:islam

ben müslüman bir türküm !!

tersini düşünenlerin anlayışına sokayım ! değerlerini birbirine karıştırıp yozlaştıran, sidik yarıştıracağım derken kendi sidiğinde boğulan anlayışına !
atatürkçülüğü, kemalizmi, vatan sevgisini laikliği dinsizlik sanan cahil sıçırtması.
o değil de ne alaka, atatürk'e karşı yapılan saygısızlığa tepki verenler, hz muhammed'e yapılana tepki vermek zorundalar mı?
ayrıca şunu bir kez daha görmemize vesile olmuştur bu başlık:
(bkz: sözlükteki atatürk düşmanlığı)