bugün

atatürk ün 8 yaşında hafız olduğunu kabul edersek gayet makul bir durum.*
Bal gibi de olabilecek şeydir. Bunu halen daha kafasına sokamayan iflah olmaz tipler
1. adaletli bir insan olabilmek için hz. Muhammet(s.a.v)'nin örnek alınması doğru mudur?
2. Lider olabilmek için Mustafa Kemal Atatürk'ü örnek almak doğru mudur?
Bu 2 soruya cevap vermeniz yeterdir.
ya şucusun ya bucusun'cuların beyanı.
gayet mümkün. niye olmasın? kuran'da mı yazıyor atatürk'ü sevmeyin diye? atatürk din adamı olsaydı konuyu islamiyete bağlar yorum yapardın pekala. illa her şeyi dininle bağdaştırıp gavur icadı ilan etmek zorunda mısın aq?
Tutarsız bir duruş sergilemektir. Ne müslümanlıkları gerçektir o insanların nede atatürkçülükleri.
hem fb li hem gsli olmaya benzer.
Peygamber efendimiz sadece adalet sıfatına sahip değildi. Aynı zamanda liderdi. yani peygamber efendimizi hayatın her yönünde örnek alabilirsin. (yukarıdaki diriliş yarınlara kaldı arkadaşa cevaben)
benimdir bu kişi.
(bkz: sizin ben o örümcek ağı bağlamış kafanızı sikeyim)
ataturkculuk demek ataturk ilke ve inkilaplarini benimsemek, sahiplenmek ve onlari düşüncemiz olarak kabul etmek demek degil mi?

e muslumanlikta temelde kelime-i sehadet ve kurani benimsemek degil mi?

e bunlarin baglantisi birbirine zitti nedir ki?

bu seye benziyor hem galatasarayli olup hem türkiye milli takimini desteklemek yada hem amasyali olup hem turkiyeli olmak diye baslik acmaya.

biri din, biri düşünce aga. sacmalamayin.
(bkz: holy şirk)
Olması gerekendir.birisi din diğeri vatanı kurtaran komutan tezatlık nerde burda atatürk ben peygamberimmi demişte hem atatürkçü hem müslüman olunmaz diyorsunuz.
mümkün değildir. evet..
türkiye deki en yaygın fikirdir. "ikisi bir arada olamaz" diyenlerse vahabilerdir, arapperestlerdir.
Çok da sikimde olmamakla birlikte müslüman cocuk tacizcisi, terörist, katil,hirsız, din tüccarı, vatan haini, sosyal demokrat vs vs vs oluyorsa atatürkçü de olabilir. Bal gibi de oluyor da zaten.
efendi olunsa kafidir.
Gerçek ve özde bir müslümanın atatürkçü olması gerekir.
Bu onun sağlıklı düşünebildiği anlamına gelir.
Ama bazı müslümanım diye geçinen çakallar atatürk düşmanıdır.
Onların ne müslümanlığının ne de insan olmalarının pul kadar değeri yoktur.
karışamayacağım durumdur.

lakin genelde müslüman olup bir yandan da atatürk'ü de yedirmem diyen milliyetçi kişiler atatürk'ün uydurma müslümanlık hikayelerine dayanıyorlar, teselliyi orada buluyorlar, orası komik geliyor bana.

şey gibi hani: "5 yaşında kur'an'ı tersten okurmuş, işte meclisi dualarla açmış, hafızmış, işte kendine hz.muhammed'i örnek alırmış" falan filan..

bazı stratejik - taktiksel din kullanımı dışında gerçekten bana kanıtlanabilir veri ile gelebilecek var mı çok rica ediyorum? ben de görmek, öğrenmek isterim atatürk'ün din bağını. ama öyle facebook'tan falan alınmış dua ederkenki capsleri, fotoları falan değil. sağlam veriler, sağlam bulgular..

eklemeli edit: atatürk'ün dini de kendinedir, ben dini görüşüne takılmış durumda değilim. benim takıldığım zorla adamı hacı hoca yapma gayreti. seviyorsanız olduğu gibi sevin, kıçınızdan atatürk uydurmayın.
eksileyenler galiba hem atatürkçü hem de müslüman olup kendini kandıran kişiler. atatürk müslüman değildi olamaz. tolstoy da müslüman değildi. büyük şahsiyetleri kendi seviyenize çekmeye çalışmayın boşuna.
zavallılık durumudur.
islam dan bihaber olma durumu...
beş vakit namaz kılıp, dışarıda kahrolsun şeriat diye slogan atmakla, bu zamanda faiz harammı olurmuş canım (!) diyen cahil ile eşit seviyede olmak durumudur.
Burası yine müslümanlığı şeriatçılık sanan ahmaklarla dolmuş. Gereken cevabı da iliştirdiğim linkte osman paşa vermiştir.
https://youtu.be/N0RjHonBtfY