bugün

(bkz: bi bitemediniz amk)

atatürk'e dil uzatılmasının tek sebebi kemalist zırvalarıdır. "atatürk mezardan kalkıp ananızı sikecek" derlerse o atatürk e dil uzatırlar işte. kimse bu ülkeden ne atatürkçüleri ne de atatürkü sevmeyenleri kovabilir. bu ülke türklerindir. kimse bu insanlar arasında fitne çıkarmaya çalışmasın. *
ülkenin atatürk e ait olduğunu söyleyen deli saçması. sonra diyorlarki kardeşim niye atatürk e dikatatör diyorsunuz. siz ülkenin ona ait olduğunu söylerseniz adamda pekala diktatör der.
otuzdörtkeredüzyazıylayazdığımstephendedalus'un,

namus kavramı ve,

moocow.

burasıneresi: şekerleme.
ölmüş kişiye dil atmak sakıncalı olabilir.hele bi de erkek ise iğrenç bir durum.dil uzatılacaksa şarkıcı sıla ya,gökçe ye ne bileyim bi serpil çakmaklı ya atılmalı bence.bu ülkeyi yıllarca atatürk faşizmi ile asker zorlaması ile mustafa kemal in yapan bu zihniyet birbirlerine bile dil atarken hangi ülkede hangi yaşamdan bahsediliyor.yıllarca insanların özgürce dinini yaşamasını engelleyen,kürt halkını bombalayan,bir çok kişiyi öldüren,asan bu zihniyete destek olmak tüm bu katliamların vebalini paylaşmaktır.
atatürk'ü hiç sevmiyorum
cumhuriyet'i hiç sevmiyorum
ben gottfried benn'i seviyorum
çünkü o bir nazi, salvador dali
de -evetbilirsiniz- kendisi
francocuydu, yani ölmeden önce
gözlerini kapatmadan önce
yani anlıyorsunuz değil mi?
(anlamıyoruz sesleri)

kimse bana yardımcı olmuyor
üzerini ört, tamam anne
üşütürsün yoksa, tamam anne
hasta olursan karışmam, tamam anne
t.s. eliot'u da sevebilirim.
bende bu ülke kimin diyordum öğrenmiş oldum.
bu ülke dil, din, ırk ayrımı yapmayan insanca yaşayan herkesindir. evet mustafa kemal atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda şehit, gazi olmuş nice askerimizin öncülüğünde kurulmuş ve bu topraklar üzerinde yalşayan millete, halka armağan edilmiştir.
(bkz: türkiye türklerindir)
osmanlı'ya laf edip anadolu ve rumeli de yaşamak gibidir....
(bkz: atatürk e çamur atıp hala bu ülkede yaşamak)
(bkz: atatürk ü sevmeyip ülkesinde yaşamak)
(bkz: atatürk ü sevmiyorum deyip kurduğu ülkede yaşamak)

aramaya inanmak!
(bkz: havyar yerken atatürk ün sofrasından bahseden tip)
Bu coğrafyaların kahramanı mustafa kemal'dir. Arzu eden kendisine başka coğrafyalarda başka kahramanlar uydurabilir.
sayı bölü sıfırdır. hayatımda atatürk'e hiç dil uzatmadım. şu sözlükte de yüzlerce entry'im var, atatürk hakkında en ufak olumsuz bir yazı yazmadım. ama şu "ülkesinde yaşamak" kısmını anlamıyorum. diyelim ki; atatürk'e dil uzatmış olaydım (velev ki), ulan ben atatürk'ün ülkesinde yaşamıyorum ki... en azından böyle bir seçim yapmadım. doğdum, bi baktım burdaymışım. yani bana kimse doğarken; "türkiye'yi mi seçiyorsun, paris'i mi?" diye sormadı... büyürken de bana kimse; "ya sen türkiye'de yaşıyorsun; sana şuradan bi villa verelim, şu da bmw... türkiye'de yaşama ödülü." falan da demedi. doğduk, yaşıyoruz, ölüyoruz herkes gibi... aq memleketi parselleye parselleye yaşayacak yer bırakmadınız. bir kaç gün önce de sol frame'de "tayyip'e dil uzatıp ülkesinde yaşamak" gibi bir şeyler dolaşıyordu. ulan şunu anlamak bu kadar zor mu? bu ülkenin hiçkimse, bir diğerinden fazla sahibi değil. bu ülke, üzerinde yaşayan herkesin... ne hakla bu ülkede yaşama hakkını "bahşedebiliyorsunuz"? siz kimsiniz?

şakirtlerin, şakirtlere yaklaşamasalar da bazı "kemalist" versiyonları var. onlar için peşin not: konunun atatürk'le bir ilgisi yok... atatürk'e saldırmanın moda olduğu şu zamanlarda; atatürk'e saldırıp prim yapmaya çalışacak kadar basit biri olmak istemem. ama saçmalamanın da bir anlamı yok...
bu ülke aynı zamanda kazım karabekirlerin rauf orbayların, geliboluda yatan 15liklerindir.

savaşlar tek kişiyle kazanılmaz, ülkeleri bir kişi kurmaz lakin bu da kimseye dil uzatma hakkı vermez.

herkesin putu kendine kutsaldır.

kimse kimseninkine laf edemez ve herkes istediği yerde yaşar.
--yazar burda sesli dusunuyor--

Beyinsiz solcu soylemidir. Mustafa kemal in kendisi bu ulke benim ulkem dememis (tek basina sahiplenme bazinda) insanken sen kimsin de onu kendi sığ kaliplarina yerlestiriyorsun dümbük! Bu ulkenin kurtulusuna liderlik eden bu adam kac defa milletim diye haykirdi milli mucadelede? Sozum ona mustafa kemal"ci" tavir, akli sira o'nu yuceltip, sevmeyenlerini assagiliyor. Gercekte Ne dediginden haberi yok. Kendini bilime, mustafa kemal'e, sola adadigini iddia eden gurhun da beyinsizi olabiliyormus meger.

--yazar burda sesli dusunuyor--

yanlis bir ithamdir. Ataturk'e dil uzatip kurtulusunda liderlik ettigi ulkede yasayan insan olmalidir dogrusu. Mazallah biri cikar ince gorur, ayar yemeyin sonra...
Yemek yediğin kaba şıçmaktır.
başlık hatalıdır. başlığı açan felaketi hakediyor, boş konuşmuş. bu ülke şahısa ait değildir. halkın milletin ülkesidir. bu topraklarda doğarken bize sormadılar ki x şahsının ülesinde yaşayıp sevmiyorsunuz terkedin yeaaa gibisinden saçma sapan sözler söyleyebilme hakkına sahip olun. (bkz: sanane lan istediğim gibi düşünürüm) not: tayyipçi veya şakirt değilim.