atatürkü sevmek mi benimsemek mi? asıl sorun budur bence. herkes atatürk te sevecek bir yön bulabilir. benimsemek, savunmak, bunları yaparken de bedel ödemek... mevzu budur! atatürkçü olmanın artık bedel ödemeye hazır olmak gibi bir anlamı var bu ülkede.
dolaylı olarak atatürk'e de düşman olan insandır nihayetinde. ha bu saatten sonra düşman olsan ne olur ki ? adam 10 yılda bir cumhuriyet kurmuş hiçbir ülkeden borç almadan ülkesini kalkındırabilmiş. sen tipinin o adam sayesinde bu kadar iyi oılduğnu unutma dostum.
haksız olmayan tiplerdir.
atatürk'le alakası olmayan zerzavatların ben atatürkçüyüm demeleri ve yaptıkları mide bulandırıyor.
atatürkçülük atatürk'ü sevmek ise atatürkçüyüm.
atatürkçülük menfaat, başkalarından destek almak ya da güç kazanmak için her işe atatürk'ü karıştırmak ise, ben atatürkçü değilim.
(bkz: atatürk ü seviyorum)
(bkz: atatürkçüleri sevmiyorum)
bunlar dünyanın en sahtekar en kolpacı adamlarıdır. atatürkün bu ülkeyi adam etmek için başta hilafeti kaldırmak olmak üzere getirdiği hiç bir yeniliği benimsemez, adamı günahı kadar sevmezler, açıkça da söyleyemezler, atatürkçüye bok atmayı tercih ederler. hadi ordan kimi kandırıyosun denilesi adamlardır.