bugün

ne için yaşar, neden yaşar, ne amaçla yaşar bilinmez, atatürk'ü atası beller, osmanlıya bühtân eder.

niye? çünkü ermeni ya da yunan tohumu, atatürk ülkeyi abdulhamidden cebren ve kerhen alınca, aslında atatürk'ün osmanlıyı kapatmaya çalıştığını idrâk edemez bazı saflar.

2 maddelik lozan antlaşması ile, atatürk abdulhamidi hapis eder, osmanlıyı tamamen isim olarak tarihten silip cumhuriyet adımını atar.

ah ah, kaç yıllık planlarla takiyelerle(yüzsüzlükle, iyi gözüküp güç gele geçince gerçek yüzünü göstermekle) geldiler bu zamana kadar.

ne demiş şair ;

biz bir nâzar oldu,
cum'amız pazar oldu,
ne olduysa bize hep,
azar azar oldu.

boşa mı demiş?

Ne demiş Tevfik bölükbaşı, gibi cumhuriyeti destekleyip abdulhamid hana neler neler söyleyen insan o öldükten sonra ne demiş? yalvarıp yakarmış? nasıl pişman olmuşsa şu süper şiiri yazmış..

nerdesin ey şevketlim sultan abdulhamit han,
feryadım varır mı bari gâhına?
ölüm uykusundan bir lahza uyan,
şu nankör milletin bak günahına..

Tarihler ismini andığı zaman,
sana hak verecek ey koca sultan,
bizdik utanmadan iftira atan,
asrın en siyasi padişahına.

padişah hem zalim hem deli dedik,
ihtilale kıyam etmedi dedik
şeytan ne dediyse biz beli dedik,
çalıştık fitnenin intibahına.

divâne sen değil meğer bizmişiz,
bir çürük ipliğe hülyâ dizmişiz,
sade deli değil edepsizmişiz,
tükürdük atalar kıblegâhına. ( osmanlı gibi muhteşem devleti anlayamayıp sonra pişman olmanın verdiği çok üzücü satır )

peki şair söztutan ne demiş?

dinle evlât sana bir çift söyleyecek sözüm var,
beni bilmek ister isen hakka bağlı sözüm var,
neslim bana bühtân etmiş yüreğimde sızım var, (bühtan=iftira)
bu sayfalar tanır beni, ha bu kitaplar tanır
şanlı tarih dile gelse bütün dünya utanır.

ilim irfân medeniyet yaymak için büyüdüm,
kuru kavga için değil hizmet için yürüdüm,
bir küçücük beylik idim 3 kıtayı bürüdüm,
bu tepeler tanır beni ha bu ufuklar tanır.
şarktan güneş doğdunda gölgem garba uzanır,

mazlumların göz yaşlarını şevkat ile silmişim
vatan namus din ve devlet kıymetini bilmişim,
ırzıma göz dikenlerin haklarından gelmişim,
bu hisarlar tanır beni ha bu kâl'alar tanır
nal sesini işitenler kıyamet koptu sanır..

peki ne demiş mehmet akif ersoy? mehmet akif ersoy ki, ALLAH kitap hicv eden bir şairdi, ALLAH'a bile isyan eden şiirleri var idi, cumhuriyet destekçisi, sultan abdulhamid hanı o da yanlış tanımış, kızıl padişah(şeytan diyordu)

peki ne oldu sonra?

kamâl ve havarisine söylüyor.

üç beş dinsizin dinine kandık, öyle bir rüyayâ daldık ki cehennemde uyandık.

işte hepinize zorla dikta rejim ile put gibi tanıttılar, ismet inönünün dediği gibi, biz harf devrimini türk halkı dininden ceddinden uzaklaşsın diye yaptık..

bunlar 100 yıllık oyunlardı, oynandı ve halâ devam ediyor, midesine kadar kurdu yutmuş istavrit gibi çırpınırız şimdi.
ikisinin de yeri farklıdır kazmaya gerek yoktur.
atatürk'ün osmanlıdan büyük olduğunu, sanan zihniyettir, atatürk bir komutandır, osmanlı imparatorluk.

osmanlıya nazaran atatürk bir okyanusun içindeki tek damla gibidir.

şimdi soruyorum? tek damla mı çok çabuk pislenir, okyanus mu?

bunu yapan zihniyet genelde ateizmi benimsemiş insanlar ve bunlara yakın insanlardır.
allahin turk dusmani ossssmanli cocuklari. bizim soyumuz belli biz turk uz. ya siz? soysuz osssmanli cocugusunuz iste.
Gerizekalıdır zira Atatürkten türemedik Osmanlının torunlarıyız.
Gerizekalılar, zira osmanlıdan türemedik, ergenekondan türedik!
Tam bir gerizekalıdır. 1881 de dogmuş atatürk e ata der. 1299 da kurulmuş osmanlıyı atası olarak saymaz. Bunlar tamamiyle islam ve osmanlı düşmanıdır.
osmanlı ile dalga geçip, şalvar sarık cübbe diye alay edip, ama kot pantolon ve mini etekle bugüne kadar bir sik başaramayanların yaptığı iştir, zaten oy sıralamasına bakılırsa, tamamen kıyı şeritleri cehapeye oy verir, onlar çünkü bunu destekliyor ve osmanlı düşmanı oldukları için, antalyadan muğladan aydından izmir den komple akdeniz ege kıyı şeridi, chp zihniyetidir, sanıyorlar ki osmanlı tekrar gelirse özgürlüğümüzden olacağız.

marek etme osmanlı senin zorla dine girmeni istemiyor, dayatma yapsaydı fatih sultan mehmet bizzat bizanslılara yapardı.

ben kot pantolon ve mini etek giyenleri hakir görmüyorum hiçbir zaman, ama onlar bizi görüyor? hani yaptıklarınız o zaman diyoruz, bir cacık yok..
Akıllıdır efendim güzeldir, kimse de mini etek giyen kot pantolon giyenleri hakir göremez!
aydınım der gezer . özür falan diler birilerinden .
cahildir işte kısacası .
Ben bu düşünceleri cidden anlayamıyorum aklım almıyor. Zamanda birbirinin devamı olan bir süreci nasıl oluyor da farklı gösterebiliyorsunuz daha doğrusu görebiliyorsunuz.

Osmanlıdan önce türk devletleri vardı. Osmanlı bir şekilde onlarında yerlerini kendine katarak bildiğimiz osmanlıyı kurdu. Bu olmasa belki o zaman o devletlerin hepsi de yıkılıcak şimdiye ise bir şey kalmıcaktı o kadar yıllık tarihten.

Osmanlının yıkılma dönemine gelindi sonra burada da atatürk olmasa yaptıkları yapılmasa şimdi bu yaşadığınız ülke de olmayacaktı. Belki de o kadar yıllık osmanlı tarihini ondan önceki türk tarihini hiç bilmeyecektik.

Yani bir tarihi sayıp diğerini saymamak nasıl bir düşüncedir anlamıyorum. iki tarih de bu ülkenin zaman içinde devam etmesi için gerekli olan tarihtir farklı zamanlar değil.