bugün

atanma ümidini yitirmemiş öğretmendir aynı zamanda'da gerçeğini yakma cesaretini gösterememiş öğretmendir.

http://www.ensonhaber.com...o-ettiler-2012-10-15.html
önemli olan verilen mesajdır "anlayana" *
mesaj vermeye çalışan kişinin boşa verdiği mesajdır efendim.
fotokobi olduğu düşünülen a4 kağıda üzüldüm şimdi.
boşa yakmış efendim.
koyunların beyni olsaydı okuma yazma öğrenirdi.
yanlıştır. zira elini sallasan öğretmene denk geliyorsun artık. gitsinler başka bir meslek yapsınlar. yakında sınav kağıdına adını soyadını yazanın öğretmen olmasından korkuyorum.
yakma kardeşim ille de devlet okulu olması sart mı? diğer imkanlardan faydalan tamam okumuşun bilmem kaç sene, atanmak istersin de senelerdir çalışıp yine aynı şekilde çalışma hayatını devam ettiren adam ne yapsın, artık bu tip eylem yapanlara gülmek geliyor içimden memnun olmaz kardeşim bunlar dünyayı versen yine ver derler, aç gözlü patron misali zaten ihtiyacı olan bir şekilde yine öğretmenlik görevini yerine getiriyor.
açıktan verilmeye çalışılan mesajdır. tüm okullardaki açıklar, ücretli öğretmen metoduyla kapatıldı ve kapatılmaya devam ediyor. öğretmen atansa ne olur peki? kime neye zararı var anlamadım.
Diplomanın aslının emek sarf edilerek elde edilmesine karşın herhangi bir işlevinin olmadığını ülke yönetimine kinayeli bir şekilde ifadesidir. Buna mukabil atamaların adaletsizliğine, belirli branşlarda ki açıkların göz önünde tutulmasına rağmen kaale alınmayan branş öğretmenlerinin görünürde küçük mahiyette büyük serzenişidir.
(bkz: her öğretmenin atanmasının zorunlu sanıldığı ülke)
güvercin olmadıklarını, okudukları onca yılın karşılığını isteyen öğretmenlerdir.diplomanın gerçek yada sahte olması bişeyi değiştirmez.buradaki mesajı anlamamak için eşek olmak gerekir.