bugün

islamiyet'i anlayamadığı arapça dili sanıp, namus'u zar var mı yok mu yani?'ye indirgeyip, ismini gelenekler, türk aile yapısı, ataerkil sistem koyup, orospu çocukluğu yapma halidir. etrafımda bir sürü aile var. bu ailelerin büyük çoğunluğu, kız ve erkek çocuk sahibi. bu ailelerin hayatları şöyle geçiyor, öğlenleyin kalkan abi, sabahın erken saatlerinde ev işleri için kaldırılmış kızkardeş'in hazırladığı kahvaltıyı yiyor. evden çıkarken, sen genç erkeksin denilerek, cebine 4 tane rus'luk para konuyor, girebildiği kadar kızla ilişkiye girmesi için teşvik görüyor, sırtı okşanıyor. kız'ın ise tek hakkı, 1-2 saatliğine anne gözetiminde dışarı çıkmak ki, bu çoğu zaman bile bir lüks olarak kıza sunuluyor. hava kararmadan eve gelmezse, dayak yiyeceğini bilen kız, evine koşarken, evin abisi, altına verilmiş son model araba ile sokak yarışında 2. olmanın verdiği üzüntü ile akşamleyin bardan kaldıracağı kızla sert sevişmeyi planlıyor. gecenin geç saatlerinde o şanlı erkek, 4 kez boşalmanın verdiği yorgunluk ve alkolün getirdiği rehavet ile eve adımını atarken, evde kızın yarın arkadaşı'nın doğumgününe gitmemesi gerektiği, bu tarz partilerde alkol! ve seks!'in olduğu, din - komşular ne der? - aile yapısı sosu ile kıza bağırılarak anlatılıyordur.

yaşanan bu hayat örneklerini, sayısını unuttuğum kez, gördüm. bu iğrenç yaşam tarzı'nın bize atalarımızdan miras(!) olduğu savunmalarını bile duydum. bu mantık bize nereye götürdü biliyor musunuz? işte en son 30 kişi, akli dengisi yerinde olmayan 15 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz etti. sakızla bayıltarak, tecavüz planlarını gördük. aileler bu yaşamı savunduğu için, kızların amacı hangi şekilde olursa olsun bakire kalmak, erkeklerin amacı ise, nasıl olursa olsun bir vajinaya boşalmak oluyor. kimse bana avusturalya'lı baba, ingiliz dede'yi örnek göstermesin! dünya'nın hiç bir yerinde, ''olsun ona da hapiste tecavüz edecekler'' deyip sonrasında, erkeklerin sırtının okşanmasına, kızların eve hapsedilmesine devam edilmiyor. işin komiği, herkes bu pisliğin bir parçası olmasına rağmen, akla hayale gelmeyecek tecavüz haberleri sonrasında, taksim'de sallandırcaksın'lar başlıyor, yahu kahvehane'deki mehmet amca, mahalle iğnecisi sabahat teyze, şöför kazım, boyacı nevzat ne sallandırması? bu toplumsal cinnet'i buraya getiren sensin, tecavüzcüler için ''idam geri gelsin'' diyen sensin, bütün bu yarattığın pisliğe ataerkil sistem, biz böyle gördük diyende sensin.

bu pisliği din - milliyetçilik sosu ile sunup, ne anlama bile geldiğini bilmediğin ataerkilliği savunduğun sürece orospu çocuğu olacaksın, orospu çocuğu olduğun sürece de ataerkilliği savunacaksın.

ikiyüzlülüğünüzde boğulun.
(bkz: oğlumuz vursun kızımız dursun)
kullanılan küfürlerin %99.9 gibi bir oranını ataerkil sistemin bir ürünü ve bu sistemin yaşamını sürdürmesini sağlayan damarlardan biri olarak görüyorum. ataerkil sisteme küfretmek bu açıdan oldukça ironik olmuş.

tanım: ataerkilliğin son derece ikiyüzlülüğünü vurgulayan önermedir ve doğrudur.
(bkz: söyleyecek bir şey bulamayınca saçmalamak) *
(bkz: iyidir iyi)
(bkz: dünyadaki ataerkillik saçmalığı) *
(bkz: losing my religion)
ismi güzel olduğundan iyidir.
turkiye'de kadinin son yillara kadar bir oncelik hakki, bir saygi gormesi konusu vardiysa, hepsi eskiden anaerkil bir toplum olusundan kaynakliydi. soyle ki; bu topraklarda inanilan ilk tanri kadindir. yunan mitolojisindeki gaea gibi...
konuyu sadece bireylerin cinsel özgürlükleri ekseninde ele almak doğru değildir. ama tamamen erkek egemen bir yapıyı kabullenmekte mümkün değildir. yaradılışı gereği kadının erkekten erkeğinse kadından üstün tarafları vardır. doğru olan, olayı birey bazında ele alıp her bireyin hakkının eşit ölçüde savunulmasıdır. elbette kadına yapılan her türlü haksızlığın karşısında durulmalıdır. ama bir diğer taraftan kadını, medeni olma, özgür olma gibi süslü ifadeler altında köleleştiren, metalaştıran zihniyetlerinde "çağdaşlık" diye nitelendirilmesine de değinmek gerekir.
...
Kadın hamile.
Bebek erkekmiş.
Aile mutlu, çok mutlu.
Bebek doğdu, pipisini amcalara gösterdi.
Amcalarda bayram sevinci. Dünyanın en gerekli organını gördüler çünkü.
Bebek terledi, çırılçıplak soydular, evde, misafirlikte, mahallede böyle gezdi. Bu hakka sahipti çünkü pipisi vardı.
Bebek biraz büyüdü. Sünnet olacak. Davullar, zurnalar, hediyeler... Çocuk düşündü:
"Sanırım bu çok önemli bir organ.."
Çocuk bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.
Üç beş güzel kız var gittikleri yerde, annesi babası dedi ki:
"Hangisini alayım oğlum sana?"
Çocuk düşündü:
"Sanırım karşı tarafa sormaksızın seçme hakkım var."
Çocuk acıktı, sofrasını varsa kız kardeşleri ve annesi hazırladı. Yemek bitince topladılar.
Çocuk düşündü:
"Sanırım kızlar/kadınlar bana hizmet etmekle yükümlü."
Kalabalık bir yemek daveti, herkes masaya sığamayacak. Erkekler ve yaşlılar masaya oturdu. Çocuğu da masaya oturtturdular. Annesi ve varsa ablaları yerde oturuyordu.
Çocuk düşündü:
"Sanırım önemli olan erkeklerin konforu."
Servis yapılacak, önce erkeklere yemek verildi, erkekler yardım etmedi.
Çocuk düşündü:
"Sanırım öncelikli olan erkeklerin karnının doyması."
Çocuğun kız arkadaşı oldu.
Bütün sülale duydu. Herkesin ağzı kulaklarında. Densiz bir amca:
"Neler yapacan bahim gızlaraa" dedi.
Çocuğun anne ve babası:
"Oğlumdan iyisini mi bulacak?" dediler.
Çocuk düşündü:
"Sanırım en iyisini hak eden benim ve bu yüzden kızlara rızayla ya da rızasız istediğimi yapabilirim."
Çocuk büyüdü, arkadaşlarıyla dışarı çıktı, gezdi, eğlendi. Eve geç geldi, paşalar gibi karşılandı. Kız kardeşi eve geç geldiği için azar işitirken, dövülürken.
Genç düşündü:
"Sanırım eve istediğim saatte girip çıkabilirim."
Genç bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.
Kavga etti, ağzı burnu kan içinde.
Annesi, babası:
"Koçum benim, helal olsun" dedi.
Genç düşündü:
"Sanırım güçlüyüm ve sorunlarımı bu şekilde halledebilirim."
Genç bunu aklının en karanlık köşesine yazdı.
Genç büyüdü.
Ama bir türlü adam olamadı.

Ve yazdıklarını uygulamaya koyuldu..

Derya KIR

14.02.2015

-sonra neden tecavüz kadına şiddet vs. Bu canavarları kendimiz yetiştiriyoruz.