bugün

başına neler geleceğinden bihaber vatan evladının isteğidir. tek artısı aldığı paradır. iyi para verirler ama bu para faiziyle burundan gelir.**
Ilginç tepkilerle karşı karşıya kalmaya maruz bırakan durum. Lan sizene benim askerliğimden. Ben 5 ay yapmak istemiyorum. Hatta tezkere bırakacam amk.
30 bin tl lik ücrete ekstra yüklemektir.
- ben var asteğmen olmak istemek .
+ yabancılara askerlik yok zaten hocam.
bi' baltaya sap olamayan vasıfsızların hayalidir. hiç bıdı bıdı etmeyin yarak kafaları. askerlik yaptık o kadar. hayatta tutunamayan ne kadar ezik varsa asteğmen olmak istemiş olabilenlerin hepsi tezkere bırakmıştır.
türk ordusunun üniformasini giymenin onur oldugunu bilen, bunu subay üniformasi ile katmerlemek isteyen adamdir. o mavi beredeki büyük arma heycanlandirir, gögsünuzdeki komando armasi baska bir gurur saglar. askerlik kutsaldir.
(bkz: aöf okuyup asteğmen olmak)
Güzel bir istektir.
Yedek subay olup subayın yedeği olmayı hayal etmektir. Lisesini harbiyesini kazanamayan eziklerin dandik işletme bölümlerini okuyup askerlik çağı gelince de asteğmen olayım oradan da teskere bırakırsam yaşadım diye sevinmesi durumudur. Biraz kendiniz olun olum, alengirli düşüncelere dalmayın, yapın kısa dönem gelin. Ha teskere bırakırsanızda kız gibi mızmızlanmayın askerlik şöyle zor böyle zor falan diye.
tavsiye ettiğimdir. ben de askerliğimi asteğmen daha doğrusu yedek subay olarak yaptım. fakat önemli olan meslekci asteğmen mi yoksa takım komutanı asteğmen mi olduğunuzdur. meslekci olanlar "ben" 18 günlük acemiliğin ardından gittikleri birlikte eğitimini aldıkları işi yaparlar. fakat meslekçi olabilmeniz için elektrik, makina veya inşaat mühendisi, pdr mezunu, eczacılık mezunu veya tabip olmanız lazım. yani sosyal bilimler mezunları ancak takım komutanı olabiliyor. yedeksubay maaşı en az 2750 tl gibi birşey. yani olun oldurun.