bugün

tükçe altyazısı yapım aşamasında olan oyun. Bu oyun tükçe altyazı olmadan oynanmaz dostum.

edit: tükçem ingilizcemden daha iyi.
ac 3 faciasından sonra ubisoft'un turnayı gözünden vurduğu oyundur.
kapşon takdığımda hissettiğim- içimdeki assasin.
(bkz: #22909172)
hasta yatağımda bitirdiğim oyun. zaten mikroptan kırılıyordum. şimdi parmak kaslarımı zor oynatıyorum son bölümler epey gerdi. oyunu müthiş kotarmışlar tebrik ediyorum. gta dışında, bu kadar çok şeyin yapılabildiği ve hepsinin de çok gerçekçi olabildiği benim bildiğim tek oyun. bravo! ayakta alkışlıycaktım ama kalkamıyorum amk...
yarısına kadar geldiğim (merak etmeyin yarısında çıkmadım) sonra da anlamsız bir şekilde bilgisayarın çökmesinden dolayı ara verdiğim bir oyundu. şimdi de türkçe yamasını bekliyorum tekrar baştan başlamak da koyuyor adama be. bir de ben bu oyunu orjinal sipariş etmiştim, oyun benim elime gelmeden zamunda'da gold edition sürümünü gördüm. bir an zamunda'yı yapımcı, ubisoft'u korsan satıcı sanmadım da değil.
bilgisayarda oyun oynamayalı hayli zaman geçmişti.

bugün bu oyun olmak üzere birkaç oyuna göz gezdirdim.

öncelikle oyunun optimizasyonu muhteşem. onca grafiğe rağmen en ufak bir kasma veya donma sorunu yaşamıyorsunuz, ayrıca manzara gerçekten muhteşem. kendinizi oyunda değil de karayip adalarında sanıyorsunuz yer yer. sountrack ve arageçiş müziklerine bayıldım.

serinin bir önceki oyunu olan revolations'ta bulunan ottoman hook bladein olmaması beni üzdü açıkçası. ayrıca görevlerde değişen bir şey yok; klasik assassin's creed mantığı fakat gene de muhteşem. oynadıkça yazıcam.

Düzeltme : serinin önceki oyunu Assassin's creed 3 müş.
Doğrusu grafiklerine diyecek yok. Oyunda güzel ancak bana fazla karmaşık geldi. Zannedersem diğer ac serilerini oynamadığım içindir.
çok pahalı olmazsa psn den indirilerek oynanabilecek oyundur.
bana göre serinin en iyi, hayatımda oynadığım oyunlar içinde de ilk 10'a rahat rahat giren oyundur kendileri. ilk başladığımda daha karaya ilk ayak bastığımda, şöyle bir etrafa baktım da dedim güzelmiş ya baya ortam falan. Sonra zamanla ilerledikçe oyunda dedim kesinlikle üçlemeyi * * * aratmayan bir oyun olmuş. Sonra artık oyunun iyice içine girince yok ya bu cidden serinin en iyi oyunu tespitini yaptım. Ama bence bu oyunu serinin bir parçası olarak düşünmek yerine ayrı bir oyun gibi düşünmeliyiz. Aldığı olumsuz eleştirilerin çoğu seri ile olan uyumsuzluğu sebebiyleydi. Dediğim gibi ayrı olarak düşünürsek muhteşem bir oyun.
%80 küsürde bıraktığım oyun.

gemimle gemiler patırıyorum arada.

eskiden sarıyordu şimdi sıktı epeyi.

o değilde ingiliz gemileri batırmak büyük zevk.
türkçe yaması çıkmıştır, oyunçeviride.
Hala Edward Kenway in nasıl assassins gibi atlayıp zıplayıp onlar gibi dövüşebildiğini düşünüp dururum.
üçüncü oyundaki rezaletten sonra, seriyi tekrar düzene getirmeye çalışmış oyundur. bir miktar başarılı olmuştur ama yinede revelations ve öncekilerle kıyaslayınca bir suikastçi oyunu olmamıştır, olamamıştır. bir sonraki oyunları assassin's creed unity fransız ihtilali dönemini anlatması açısından daha güzel bir konu işleyecektir. yakın zamanda çıkacak oyunları assassin's creed rogue ise 18. yüzyılın ortalarında kuzey amerikada geçecektir ve muhtemelen 3 gibi başarısız olacaktır.
kendi halimde bi gamer olarak ps3 platformunda oynadım bitirdim. ama sevmiyorum kardeşim, bu oyunu sevemedim bi türlü.

mesela şuan aklımda oyuna ait hiçbir karakter kalmadı. herkesin itin götüne soktuğu assassin's creed 3 ten bile kaç tane karakter sayarım size. ama yok üstad bu oyunun sonu hariç hiçbir bokunu hatırlamıyorum. zaten ibneler oyunun sonunda duygu patlaması yaşattılar. tüm oyun duygusuz, ruhsuz bomboş ilerlesin ama sonunda o şarkı o credits... bi acayip oyundu ya.

şimdi birbirimizi kandırmayalım dostlar. ubisoft parayı seven bi firma. sırf 3. oyunda gemi savaşları tuttu diye bi sonraki oyunun yarısından fazlasını buna ayırdılar. tuttu mu? sanırım evet. 3 ten sonra herkes bi nebze de olsa bu oyunu sevmiş. ama yok arkadaş benim için bu oyun olmamış.

mesela bu oyun assassin's creed değil de başka bi isim altında çıksaydı çok daha fazla potansiyeli olurdu. ve eminim devamı da gelirdi. hatta şuanki watch dogs la aynı konumda olurdu.

ama damak zevki işte. bazı temalar vardır. zaten bu temaları hayatım boyunca sevemedim. 1 western 2 korsan 3 uzay teması...

sonuç olarak seveni çok olan oyundur. ama ben sevmedim. seri için oynanır.
orospu olmuş serinin bilmem kaçıncı serisi. 2'den sonrasını sayamadım. bir oyun bu kadar hiç edilir.
çok boş bölümler var %60 ı denizde %40 karada tam tersi olmalıydı diğerlerinin akisne biraz kötü unity oynadım ve bitridim serinin en iyi oyunu diyebilirim .
ezio'dan sonra çıkan oyunların içerisinde en iyisi.

o liberation faciasından sonra ilaç gibi geldi. amerika tutmaz, tutmadı diyordum fakat hiç öyle olmadı. dönem, dönemi yansıtmaları müthiş. dinamikler de harika.

ayrıca oyunu bitirseniz bile yan görevleri yaparak çok zevkli anlar yaşıyorsunuz, eğleniyorsunuz. batık bulabilir, tapınakçı avlayabilir, donanmalar ile savaşabilir, kale çökertebilir, balina avlayabilir, suikastçı kontratı kabul edebilir, efsanevi gemiler ile dövüşebilir, maya steli şifrelerini çözebilirsiniz... sürüsüne bereket aktivite var.

ayrıca jackdow geliştirmelerini yapınca gemi çok sağlam oluyor.

dinamikleri çok çok iyi. bu oyun olmuş. cidden olmuş. korsan şarkıları bile mükemmel.
1 aydır bilgisayarımda yüklü , geldim vizelerin son günlerine doğru oynamaya başladım , hasta oldum ama elden bir şey gelmiyor mecbur 24 saat daha oynayamayacağım.

yalnız ilk gemi savaşı çok zor lan , şu gemiye esir düşüyorsunuz ondan sonra sırayla elemanları halledip gemi çalıyorsunuz ya o bölüm , vallahi çok zor aq , acaba orada kimseye dalmadan kaçmam mı gerekiyor yoksa diğer gemileri batırmam mı gerekiyor çözemedim.
connor gibi bir dingilden sonra bizi edward'la tanıştırarak büyük sevap kazanmış oyundur. oyun olarak baktığınızda gerçekten çok güzel bir oyun. sırf korsanlık yaparak bile saatleri bozuk para gibi harcayabilirsiniz. korsanlık falan filan süper de, o görevler olmuş mu hiç? birilerini takip etmekten gına gelmişti artık oyun sonuna doğru. assassin miyiz stalker mıyız anlamadım. hikaye olarak da -üçüncü oyun hariç- serinin diğer oyunlarının gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. ama dediğim gibi oyun olarak gerçekten güzel kendisi. adı sadece black flag olsa yıkar geçerdi ortalığı.
Assassin's Creed serisinin 6. Oyunu.

Açıkçası 3 ten sonrasını oynamayı düşünmüyodum. Hiçbir yerden de okumadım ve izlemedim neler olduğunu seride. Sonra dayanamadım indirdim yükledim başladım oynamaya. Desmond ölmüş herhalde. Animus olayı değişmiş iyice, simülasyon tadında yapiyoruz bu anı islerini.

Konuya gelecek olursak beklentim çok düşüktü. Çünkü 3 yarak gibiydi. ilk 4 oyunu bitiren biri 3 ten nefret eder. Ancak bu oyun fena başlamadı. ilk başta yine sövdüm bu ne amk dedim dağ Bayır yine. Sonra havana ya gelince içim ısınmaya başladı oyuna. Şehir gerçekten güzel olmuş. Atmosfer iyi.

Şimdilik oyun fena gitmiyor. iyi de değil. Beklentilerim düşüktü zaten.
öncelikle pirates! seven bünyelere ilaç gibi gelen, atmosfer olsun, karakterler olsun hemen hemen her konuda çok başarılı bir yapım.

1715 senesinde karayiplerde bir korsan (ve tabii ki assassin) olarak başlıyorsunuz ve oyun size bu sihirli 18. yy dünyasını kusursuz bir atmosfere ince ince yedirerek harika bir şekilde sunuyor.

ancak çok çok büyük bir eksikliği var ki, bu da optimizasyonu.

her ayarı en yükseğe çektiğinizde battlefield 1'i bile ultra ayarlarda oynatabilen i7 7700hq işlemcili, 16 GB ram'li, gtx 950m ekran kartlı laptop, 19 fps'yi geçmiyor.

Ve kendisinin çıkış tarihi 2012 ekim.

bunu görmezden gelir ve bazı ayarları medium-high seviyesine düşürürseniz (özellikle aa ve soft shadows) oyun ancak kendine geliyor.

şu optimizasyonu bir türlü beceremedin ibne ubisoft. Sana laflar hazırladım.
i7 4710mq, 16 ram ve 860m ile, fazlasıyla 60-30 arası değişen fpslerle rahatça oynanabilen bir assassin's creed serisi oyunu. Origins'e kadar çıkmış olan serinin son başarılı oyunu olduğu da söylenebilir.
serideki en iyi oyun ac 2 idir ac 4 te assassinlerle alakalı birşey anlatmamaktadır ac 3 te kötüydü ama o oyunu haytham kenway için oynamıştım.
En eğlenerek oynadığım ac serisi oyunu.
güncel Önemli Başlıklar