bugün

ardından ama şöyle şöyle kötü özellikleri var diye devam eden günah çıkarma cümlesi.
inanılmaya çalışılan bir yalandır aslında. maksat burda karşındakini inandırmaya çalışmak gibi görünse de aslında o esnada yapılan şey kendini aldatmak ve bu yalana kendini inandırmaktır.
cezasını da anlatılan kişi değil anlatan çeker sonunda....çünkü karşıdaki zaten inanmaz söylenene *
kişinin, tanıyanlarının kafasında olumsuz etki yaratmasından sebep, üçüncü kişinin bu düşünceyi değiştirmeye yönelik açıklamasıdır.
insanı "aslında çok iyi de ben mi kötü görüyorum" diye düşünceye sevk edip, o kişi hakkındaki fikirleri olumluya çevirmeye çalışma lafı.
Aa ben bu bence tam olarak yani

iyi kalplimsi biriyim. Bayram olunca koyunların boğazının kesilmesi gerektiğini düşünürüm mesela. Hatta bayram seyran olmadan da kesilir. Fıççık diye kesersin böyle herkes mutlu olur aile olur gülüşürler.

Ama mesela kötü kişiler buna karşı çıkar ıy der koyunlar kesilmesin herkes steakhouseta yesin etini der. Onlar kesinkes kötüdür konuşulmaması lazım kişilerdir (benim zıttım kişiler yani çünkü ben iyi kişiyim yani kötünün zıttı)
Hakkımda kullanılan bir cümle olabilir. Bir tanısanız çok seversiniz aslında.
Bir de bunun "ozunde iyi cocuk" versiyonu vardir. Diger anlami dalyar*gin tekidir demektir.
tam tersiyim.
(bkz: kendini bilmek)
böyle biriyle ilgili sorunlarını anlatırsın saatlerce. sonra karşı tarafta sizinle birlikte onu kötülemeye başlar. sizde aslında çok iyi biri dersiniz. off yıkıklık.
kadınların bayıldığı ama her an tartışıp kavga etmeye hazır, atarlı giderli, kaslı, tepeden bakmayı seven genco sevgililerini savunmak amacıyla yumuşak bir sesle sarf ettiği ifade. umarım bir gün kralın çıplak olduğunu görürler.
sevdiğim kız.