bugün

#22138925 gibi bir entrye sahip yazar söylemleridir.
spor dünyasına bir hayli uzak bir davarın söylemi.

yeni başlayanlar için;

(bkz: doping)
Şakaysa komik ama gercekse hiç değil amk.

Acaba bu neyin kafası, nasıl bu kafayı yaşıyorsunuz çok merak ediyorum.
geziciler ile yasaklı maddeyi bir araya getiren zeka sıfır kilometre zekadır. paketinde açılmamış...

ortada bilimsel veriler var. aslı kardeşimiz de kullanmadığından eminse gerekli mercilere başvurarak hakkını arayacaktır.
doping rezilliği sıralamasında dünyada 3.sıraya çıktığımızı bilmeyen yazar söylemi..el atıp da kurutmadığınız yer kaldı mı acaba?
8 sene nedir ya şerefsizler başka birisi yapsa 5-6 ay ceza verirler müslüman yapınca 8 sene...
benimdir. o kadar kolay inandim ki hem de. hic acabami bile demedim amk. direk inandim. senin gibilerin taptigi o uzun adam icin, acaba iyimidir diye hic dusunmedigim gibi oldu. gorunen bir koye kilavuz istemeyiz biz. ulkeyi bok cukuruna ceviren insanlara yaltaklanmaya devam et sen. bir lafa hep inandim ama. devran doner.
kendi ülkende akdeniz oyunları düzenle, yığınla sporcunda doping çıksın.

ayda yılda bir olimpiyat şampiyonu çıkar, dopingli çıksın.

ülke olarak spordaki başarıların bir elin parmağını geçmesin. futbolda 1 uefa kupan 1 süper kupan var, devamı olmasın.

basketbolda bir finalin var, kupan olmasın.

çıkardığın olimpiyat şampiyonları da dopingli çıksın.

dünya şampiyonu bilardocun vardı, küstürdün portekiz milli takımı adına yarıştı.

hayatımızdaki yozlaşma sporun soyunma odalarına kadar sinmiş. herkes üçkağıt peşinde. aklını, bileğini kullanan yok.

nerdeyse tüm spor federasyonlarının başında şaibeli adamlar var.

ne diyeyim ki, halil mutlu'ların, naim süleymanoğlu'ların, hamza yerlikaya'ların o tertemiz şampiyonluklarıyla geçmişti çocukluğumuz. onlardı bizim göğsümüzü kabartan insanlar. bir nesilmiş geçmiş demek ki...

yazık kere yazık...
öncelikle olay biyolojik pasaportta kaynaklanan değişikliklerden şüphelenilerek verilmiş. ortada doping maddesi yok. ancak veriler ışığında epo kullandığına karar verilerek ceza verilmiş ve cas tarafından onaylanmış. daha önceden doping nedeniyle 2 yıllık men cezası olduğu için itirazı kaale alınmamış haliyle.

epo ( eritropoetin ) hakkında bilgi vereyim. öncelikle yiyecek içeceğe katılarak verilen bir madde değil. iğne ile cilt altına verilen bir madde ve kırmızı kan hücre sayısını artırarak kaslara daha çok oksijen taşınmasını sağlayıp oksijensiz glukoz yıkımı sonucu ortaya çıkacak laktik asit miktarının az olmasını sağlıyor. yani çakır ın haberi olmadan verilme ihtimali yok.

ülke olarak doping konusunda mimli olduğumuz için bu konuda yapacağımız savunmaların zayıf kalacağı kesin.

wada-iaaf ve uci nin doping konusunda ülke ayrımı yapmadığı şüphe olduğu anda ne kadar can sıkıcı olabileceklerini lance armstrong belgeselinden görebilirsiniz. habersiz gelmeler bazen ertesi gün gelmeler. ki ekol olmuş birine karşı bu şekilde davranan kurumların dürüstlüğünden kuşkulanmamak gerekiyor.
akp yandaşlığı yapan cahil sözlük yazarı söylemi.