bugün

11. nesil bebelerin nick altında toplanmaya başladığı yazar. *
ayar yemişim bir de. bak sen. *

neyse koşturun hadi siz. üzerinize gelmiyorum bugün. şanslısınız.
protestan avukat ile beraber el sililacci hesabını alan ''meoba''ya dert olmuş yazar. benim yani.

sen gel iki hesap al (bilinen iki. daha fazla olduğuna eminim) sonra gel ben o değildim, buyum de? ulan sen kendini çok zeki sanıyorsun galiba ahahah. vamos kardeşimle sana ayar vere vere bir hal olduk, halâ uslanmamışsın. delikanlılık hesabı sildirip geri gelmek değil çocuğum. sen çok yanlış anlamışsın.

ayrıca kendisi varken onun nick altına yazamıyormuşum ben? nick altında bir sürü destanım var, bakan görür zaten. neyin kafasındasın sen çözemedik ki. *
''sigma olomouc, pendikspor, aydınspor, kayserispor, lüleburgazspor, mtk budapeşte, cannes, pancu" nun kaleye geçtiği, rakibin 10 kişi yendiği beşiktaş, galatasaray" ın söke söke şampiyonluk kazandığı 2005 - 2006 sezonunun denizlispor maçlarını'' izlemesini temenni edenlere nice spartaktaktak prag, erzurumspor, real madrid, chelsea, servette, hamburg, ankaragücü, sion, bayern münchen, anderlecht, leverkusen, milan, Rapid Wien, Steaua Bükreş, kasımpaşa, 6 kasım 2002, fenerbahçe'nin tt arena'nın bekaretini kanırta kanırta aldığı * * maçlarını izlemelerini temenni eden yazar. *
not: 100. yılınızda söke söke aldığımız şampiyonluğu yazmadım bak. ahahaha.

edit: rezil gs maçlarının çokluğunu görünce artık fb maçlarını eklemekten vazgeçmiş. bak şimdi bunu dedim diye yalan dolan eklemeye başlar birazdan. şaşırmam yani. *

edit 2: bir ağabeyim olarak yazdıklarımı okuyup beni takip edecekmiş. ahahah ulan yine iyi güldürdün gece gece. bir de ne demek istediğini yazabilsen gam yemeyeceğim amk. *
görsel

allah'ım yaratıyorsun bari takip et. *
ayar verilip geçilmesi gereken galatasaray düşmanı troll. yazdıklarını umursamayın, sadece ayar verip geçin.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/685443/
(bkz: mysterious stranger/#25124800)

ayar verilip geçilmesi gereken fenerbahçe düşmanlarına gereken cevabı veren yazar.
kendisine her özelden mesaj attığımda çaylak olduğum troll. bug var sanırım.
O türk takım ezeli rakipse elbet desteklemeyecek olan yazardır. Gerekli açıklamayı burada yapmıştır;

(bkz: avrupa da ezeli rakibini desteklemeyenler/#25302719/)
uzlaşılmaz tavırları, galatasaray düşmanlığı, fenerbahçe fanatikliği sebebiyle donuz butonuna eklemekten büyük mutluluk duyduğum kırıcı yazar.
donuz butonunu sözlüğe getirip sevimsiz ve şuursuz futbol fanatiklerinin engellemesine yardım eden zall" a teşekkür eder, aslolan fenerbahcedir ve benzeri fanatiklerin kırıcı, saldırgan tutumları karşısında gerekeni yapmasını rica ederim.
Ne hikmetse malum kişiler tarafından sürekli donuza eklenen ama her entrysi takip edilen yazar. Sen hiç size kazık gibi giren entryleri okumadan durabilir misin? Ahaha.
Şikebahçelidir.. Aslolan budur..
Olum rakip 10 kişi kalmasaydı 8'e kadar yolu vardı demek isteyen yazar. Kapooo seviliyorsun. *
nickiyle gönlüme giren yazar. tanımam.

ama mormenekşelileri iyi kudurtmuş belli.

hani nerede sizin portakallı kek?
gelir koyar hevesini kaçırır danny wellbeck.
fenerbahceyi seveni biz de severiz. sartsiz kosulsuz sevdigim fenerbahceli dost.
http://www.youtube.com/watch?v=RIHevtS7O90
bir adet fıkra :

bir gün köyün birinde ölüm döşeğinde olan yaşlı bir çiftçi warmış.bu çiftçinin 3 tane de oğlu warmış .fakat bu 3 oğluda birbirinden akıllıymış.bu yüzden çiftçi mirasını bu 3 oğlu arasında paylaştıramıyormuş.hangi birine ne kadar mal wereceğini bilemiyormuş.bu yüzden her şeyi köyün kadı'sına anlatmış.sonrada oğullarına kendisi ölünce mirası gidip kadı'dan almalarını söylemiş ve bundan 2 gün sonra ölmüş.oğulları da miraslarını almak için düşmüşler yola.
yolda giderken bir adama rastlamışlar.adam ilk önce en küçük kardeşe sormuş:
-şeyy... benim devem kayboldu da onu gördün mü ?
en küçük kardeşte cevap wermiş:
-bi gözü körmüydü?
adam da ewet deyince , en küçük kardeş:
-hayır görmedim , demiş.
adam şaşırmış ve kızmış.sonra ortanca kardeşe sormuş:
-sen benim devemi gördün mü ?
ortanca kardeşte:
-bi ayağı topal mıydı?
adam da ewet deyince , ortanca kardeş:
-hayır görmedim , demiş.
adam iyice sinirlenmiş.ve en büyük kardeşe sormuş:
-sen benim devemi gördün mü ?
en büyük kardeşte:
-kuyruğu kesikmiydi?
adam da ewet deyince en büyük kardeş:
-hayır görmedim , demiş.
iyice sinirlenen adam bunun üzerine:
-sizi kadıya şikayet edicem , demiş.
ve hep birlikte kadıya wardıklarında adam kadıyı derdini anlatmış.bunu duyan kadı da en küçük kardeşe sormuş:
-sen devenin bi gözünün kör olduğunu söylüyorsun ve görmediğini iddia ediyorsun , peki gözünün kör olduğunu nasıl bildin?
en küçük kardeş:
-kör olduğunu anladım,çünkü yoldaki otların bi tarafını otlamış , bi tarafını otlamamış.eğer bi gözü kör olmasaydı her iki tarafıda otlardı , demiş.
kadı sonra ortanca kardeşe sormuş:
-peki sen bi ayağının topal olduğunu nasıl anladın
ortanca kardeşte:
-çünkü yoldaki ayak izlerinde 3 ayağın izi wardı.eğer bi ayağı topal olmasaydı 4 ayak izi olurdu , demiş.
kadı en büyük kardeşe dönmüş , ve:
-peki sen kuyruğunun kesik olduğunu nasıl anladın?
en büyük kardeşte:
-çünkü yoldaki devenin tezekleri dağılmış , her yere sıçramış bi şekildeydi. eğer kuyruğu kesik olmasaydı yuvarlak olurdu , demiş.
bunu duyan kadı kardeşlerin üçünün de gerçekten çok akıllı olduğunu anlamış ve onları akşam yemeğine davet etmiş.amacı yemeğin ortasında tuvalete gidiyorum diyerek kalkmak ve kapıdan onların konuşmalarını dinlemekmiş.akşam olmuş ve kardeşler sofraya oturmuş.kadının karısı çok güzel kuzu çevirme yapmış yemek olarak ve ayriyetten şarapta warmış.kadı da yemeğin tam ortasında tuvalete gidiyorum diyerek kalkmış.ve geçmiş kapının arkasına , başlamış dinlemeye.kardeşler aralarında konuşuyorlarmış.
en küçük:
-kuzu çok güzel ama keşke yaşarken köpek emzirmeseydi , demiş.
ortanca:
-şarap çok güzel ama keşke ölüm kokmasaydı , demiş.
en büyük:
-kadı çok iyi adam ama keşke kötü yola düşüp , or.spu olmasaydı , demiş.
bunu duyan kadı yarın hemen şarabı aldığı içkiciye gidip sormuş:
-bu şarap niye ölüm kokuyor ? demiş.
içkici de:
-kadı bey bilmiyor musunuz bu köydeki en iyi şaraplar mezarlıktaki üzüm ağaçlarından yapılır , demiş.
kadı sonra kuzuyu aldığı kasaba gitmiş ve sormuş:
-bu kuzu köprkmi emzirdi? demiş.
kasapta:
-ya kadı bey , küçük yavrucağın anası öldü bizde o da ölmesin diye kuzuya emzirdik işte , falan filan demiş.
kadı sonra annesine gidip:
-anne ben küçükken or.spuluk mu yaptım? demiş.
annesi de:
-ya işte paramız falan yoktu , bizde karnımızı doyurmak,hayatta kalabilmek için seni başkalarına sattık , demiş.
bütün bunları duyan kadı ertesi gün kardeşleri yine yanına çağırmış.ve hepsine teker teker sormaya başlamış.
en küçüğüne:
-sen bu kuzunun köpek emzirdiğini nerden bildin?
en küçük kardeşte:
-kadı bey , eğer bu kuzu köpek emzirmiş olmasaydı , sol memesinin yanı şiş olmazdı.yani köpeğn dişleri batmazdı ve burada bir beze olmazdı , demiş.
sonra ortanca kardeşe:
-peki sen bu şarabın ölüm koktuğunu nasıl anladın
ortanca kardeşte:
-kadı bey, bilmiyormusunuz bu köydeki en iyi şarap mezarlıktaki üzüm asmalarından yapılır , demiş.
kadı son olarakta en büyük kardeşe:
-ulan peki sen benim bi or.spu olduğumu nasıl anladın ? demiş.
en büyük kardeşte cevap wermiş:
-eğer siz bi or.spu olmasaydınız girişteki kapınızda fenerbahçe bayrağı olmazdı , demiş.
bir hikaye de kendisi anlatmak isteyen yazar.

Einstein ölünce öteki tarafta sorgu melekleri sınavdan geçirip, dünya defterini okumuşlar. Üstad, insanlığa olan katkılarından dolayı cennete gitmeye hak kazanmış. Eisnstein'ı büyük bir kapıdan içeri büyük bir bahçeye getirmişler. Burası cennetmiş. Triplex bir villa ve etrafı çiçeklerle kaplı bir bahçe vermişler. Einstein, sevinçle yerleşmiş ve yaşamaya başlamış.

Bir gece geç saatlerde purosunu tüttürüp kitap okurken kapısı çalmış. Einstein merakla kapıyı açınca karşısında bir adam görmüş. adam:

- ''Benim IQ'um 180'' demiş.

Einstein çok sevinmiş ve hemen adama, "gel içeri seninle Quantum fiziği, izafiye teorisi, biraz da felsefe konuşalım" demiş. Adamı 7 gün 7 gece misafir etmiş.

Bir süre sonra yine bir akşam kapı çalınmış. Yine bir adam:

- "Benim IQ'um 90" demiş.

Einstein "Gel seninle siyaset ve ekonomi konuşalım" diye içeri almış adamı. Adam 7 gün 7 gece kalmış villada.

Aradan yine vakit geçmiş ve bir gece vakti kapı çalınmış. Yine bir adam:

- "Benim IQ'um 1,5" demiş.

Einstein bakmış bakmış, "neyse. Buyur içeri bari, konuğum ol" demiş. "Seninle de galatasaray'ı konuşuruz napalım".
hakkında yahudidir ve türk düşmanıdır diyen bazı götverenler varmış. wellbeck nasıl koyduysa beyin gitmiş. onu nereden çıkardın lan?
aah ah, solcu olup da kendini futbol fanatizmine kaptıran bir başka yazar.

yapmayın gençler gözünüzü seveyim, şu takımları sadece seyir zevki için tutun artık.

ayrıca (bkz: emirates cup a benzemiyormuş değil mi) *
Nick altında tartışma çıkaranları moderatörlere bildirmesi gereken yazar.
senin için üzülüyorum.
nefret ? hayır. kin ? hayır.
sadece üzülüyorum. neden mi ? çünkü kendini öyle bir volkanın içerisine hapsetmişsin ki, lavları sadece sana zarar veriyor, yalnızca kendine zarar veriyorsun aslında.

galatasaray düşmanısın. muhtemelen 1996 - 2000 arasında gelen galatasaray şampiyonlukları, uefa kupası ve avrupa süper kupasından ötürü, galatasaray" a karşı büyük bir nefret geliştirmişsin. ve her allah" ın günü çevrende gölgelerinle saldırıyorsun galatasaray" a. kin kusuyorsun, kırıyorsun, tüm iyi niyetli diyalog çabalarına, ricalara rağmen durmuyorsun. hatalısın.

belki çok iyi bir işin var ya da olacak, belki çok zenginsin ya da olacaksın. ama farklı değerlere saldırmaya devam ettiğin, insanların kalbini kırdığın sürece, sana saygı değil, kırgınlık duyulacak. çünkü işinden, ünvanından önce önemli olan, insanlara sevgi ve saygı duyup duymadığındır. aslolan insani değerleri yaşatıp korumaktır.
sen her gün durup düşünmeden kalp kırıyorsun, yanlışlara imza atıyorsun.

galatasaray" a açtığın bu anlamsız savaş esnasında çok şey kaçırıyorsun.
maxime chattam" ın joshua brolin serisini okumanın tadına varamayacaksın.
frank sinatra" nın new york" u çalarken gözlerini kapatıp dinlemeyecek, tebessüm etmeyeceksin.
" untouchables " gibi değerli filmlerin varlığını bilmeyeceksin.
hatta... sparta prag" a farklı yenilen takımda birkaç oyuncunun fenerbahçe oyuncusu olarak kadroyu tamamlamak üzere yer aldığını öğrenmeyeceksin.
çünkü sarı lacivert miğferini takmış, yıkıp kırıyorsun sadece.

ben de aziz yıldırım" ı, raul meireles" i, bruno alves" i, emre belözoğlu" nu, volkan demirel" i, mahmut uslu" yu sevmiyorum mesela. ama " seven fenerbahçeliler vardır " diyerek ikide bir onlar hakkında kırıcı entryler girmiyorum. çünkü ben iyi biriyim. empati kurabiliyorum. sen de denemelisin.
seni odada tek başına, içini yakıp kavuran, sana zarar veren o anlamsız savaşımınla baş başa bırakıyor ve sabrımın sonuna geldiğim için, haklı olarak kapıyı hızla kapatıyorum. anahtarı da yutuyorum. çünkü eleştirilere tahammül edemiyor, dinlemiyorsun.

senin için üzülüyorum. diliyorum bir gün anlamsız, gereksiz öfkenden vazgeçer ve futbolun güzelliklerini yaşamaya başlarsın. o güne dek çok şey kaçıracaksın.

edit: seni donuz butonuna ekledim, bu yüzden de yazdıklarını okumayacağım için mutluyum. donuz butonunu sözlüğe kazandıran zall" a teşekkür ediyorum.
Herkesin bayramını kutlayan yazar.
omurgasızdır. tıpkı gökhan gönül, tıpkı mehmet topal gibi sürüngendir.
fenerbahçeli yazar.
meoba'yı hiçbir şey yapmasa da kudurtan yazar. * o kadar kudurtmuşum ki ''beyitlere fisildayan adam'' nickiyle geri gelmiş haha. sen kendini zeki mi sanıyorsun anlamıyorum ki. * bu nickinle de göndermesini biliriz seni rahat ol.

edit: şimdiki nickiyle, eski hesabı olan ''meoba'' nickine entry girmişti ''takipte olduğum yazar. edit: silinmiş amk'' diye. sonradan silmiş bu entrysini. haha çok eziksin lan.
bazen trip atmasa cok seviyorum gb. trip atsa da cok seviyorum aslında gb.