bugün

candan ercetin'in kiyida kalmis güzel sarkilarindan biri. yalan yanlis seven toy kahramana muazzam bir ayar verir candan ablamiz;

"sen a$ki kim bilir ne sandin?"*
candanımın aşkın ne oldugunu bilmeyenlere yazdıgı şarkıdır.
tek tek inceleyelim ;

söyle nerden öğrendin
yalan yanlış sevmeyi
nasıl oldu becerdin
bu kadar toy kalmayı

erkek kıza türlü taklalar atarak onu sevdiğine inandırır. belki ilk başlarda kendisi de kızı sevmiştir ama gerçekten sevmemiştir .ona ''aşkım'' derken bunu hissederek söyleyemiyordur. ama kız onu sevdiği için gerçekten kendisine aşık oldugunu düşünmektedir.
-------
sen miydin yılmayan
sen miydin doymayan
sen miydin kahraman
sen aşkı kim bilir ne sandın

erkek kıza türlü taklalar atmaya devam ederken her klasik ilişkide oldugu gibi kahraman rolündedir. düşünsene seni delicesine sevvdiğini söyleyen bir kahramanın var . hayat ne güzel.

---------
vazgeç desem dilim varmaz
suç sende desen canım yanmaz
ah etme ahın tutmaz
dilin dursa gözün durmaz

oğlan yavaş yavaş kızı kendisinden soğutmaya başlar. ilgisizlikler baş gösterir. hiç gerçekten aşık olan biri bir anda ''sana karşı hislerim azalıyor '' diyip karşıdakinden soğur mu? soğumaz tabi. ama bu hikayede işler böyle gidiyor. çünkü erkek en baştan beri sevdiğini sandıgı halde sevmemişti. kızımız seviyor . ''bitirelim'' diyemiyor. durumun farkında erkeğin kendisine aşık olmadıgını da anlıyor ve suçlunun kim oldugunu bildiğinden ''suçlu kendisi bile gösterilse '' o her şeyi görüyor.
---------

söz verme sözün yetmez
gözden düşen geriye dönmez
başıboş hayaller kurma
aşk nerde ölür haberin olmaz

sonra bunlar ayrılıyorlar. ama oğlan şaşkın. ne hissettiğini ne yapacağını bilmiyor. ayrıldıktan sonra kızın değerini anlıyor ve gidip '' tekrar deneyelim , bu sefer her şey çok güzel olacak '' diyor. ama kızımız artık inanır mı ?
----
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.