askerliğin neden 20 yaşında er kişilere zorunlu olduğunu hatırlatırcasına gereksiz, abartılı tripler.

Neymiş, askere gidecek. Soktuğumun adeta vietnama gidiyor. Bi üzülmeler, eşe dosta giderler, gruplar halinde sokak turları, asker eğlencesi adı altında mahalledeki safkan apaçileri kapının önüne yığmalar falan. Bunların facebook profiline kadar fikstir. Düne kadar sevgilisinin uysal eşi olan erkek, silüsü aldı mı burhan çaçan'a dönüşür.Utanmasa son iki ayında kalcasına bayrak dolayıp konvoy yapacak pezevenk.

Aynel vaki bir amca çocuğum var. Bir de akşam eğlence falan diye davet etmiş beni. Gelirsem taşak geçer pek bi eğlenirim dedim Anlamadı.. Böyle de sığ(ır).
gecirmeyin zamanini ihbar ederim
(bkz: 156 jandarma)
'vatan bana emanet' tarzındaki iletileri ile dünyayı kurtaran adam triplerine giren ergendir. bilmiyor tabi 15 ay patates soyacağını. bilse de çaktırmaz gerçi.
özellikle son bir haftaları çok gergin geçer. tırnak yemeye başlar, askerliğini yapmış kişilerden taktik alırlar. ev ev dolaşmalar. gideceği akşam müzik tesisatı kurup sesini sonuna kadar açıp. bangır bangır müzik dinlemeler. akşam araçların camlarından bağırarak. klasik asker tezahüratları trafikte kazaya yol açmalar bazıları ölümlü oluyor. otogara gelindiğinde asker adayını havaya fırlatmalar. meşale yakmalar, gereksiz abartmalar. askere gideceklere tavsiyeler çantanızı hazırlayın aileniz ve çok yakın birkaç arkadaşınızla beraber sessiz sedasız gidin. *