bugün

bu aralar gözlemlediğim durumdur.

özellikle geçen haftaki pkk nın ateşkesi uzatma kararından sonra bir anda operasyonlar durmuştur. artık emin oldum ki genelkurmay ; hükümet apo ve bdp lilerle görüşüyor diye saldırmıyor. eğer saldırırsa ateşkesi bozacağını düşünüyor.

hayır o değil de kimisi karşılıklı ateşkes olsun diyor. bizler de kızıyoruz "sen terör örgütü ile devleti bir mi tutuyorsun" diye. ama bakıyorum ki operasyon yapmıyor genelkurmay rutin kontroller dışında. neden abi? hani pkk yı muhatap kabul etmiyordunuz? adamlar ateşkesi uzattı diye operasyonu kestiniz. ee o zaman muhatatap aldınız.

zaten kürt aılımı sürecinde de operasyon falana yapmamıştı tsk. açın bakın arşivleri. haburdan pkk lı grup girdiği günden sonraki ilk 3 ayda herhangi bir çatışma haberi yoktur.

hayır tamam çatışmasızlık olsun diyorsa tsk açıklasın ben de silahları susturdum diye. dalga geçmeyin bizimle.
halen devam eden durumdur.
iyi yapıyor. sonra kendini demokrat ve vatansever olarak ilan eden taraf gazetesi yazarı ahmet altan köşesinde çok ağır bir şekilde geçirir. öyle ki sözde ateşkes varken, mehmetçiği şehit etmeye gelen teröristlerden 9 unun öldürülmesi üzerine altan kardeşlerden ahmet olanı, ateşkese operasyon 9 ölü yazdı. yani askerin ne haddine sözde ateşkes varken böyle bir şey yapar mı dedi. onun için aman siz siz olun pkk ya operasyon düzenlemeyin.
son zamanlarda şehit vermeden pkk lı öldürmeyen askere dönmüş başlıktır. sorarım size son 20 gündür kaç pkk lı öldürüldü? ama dün 2 şehit verdikten sonra bugün haberlere bir bakıyorsunuz 3 pkk lı etkisiz hale getirilmiş. madem etkisiz hale getirebiliyordunuz neden 2 şehit haberini beklediniz? kısaca asker de pkk ile anlaşmak istiyor olabilir mi?

http://haber.mynet.com/de...paign=home_sondakika_link
bunu eleştirenler genelde, bir gün eksik askerlik yapmak için doktor götü yalarlar. doğuda askerlik yapmamak için torpil ararlar. açık öğretim okurlar. en önemlisi kulağının yanından kurşun geçmemiştir bu tiplerin. geçse barışın kıymetini bilirlerdi.
ortada herhangi bir insanımızın yaşamı söz konusuysa, o devlet pkk'yla da muhattab olur, ahmetle de olur, mehmetle de olur, benle de, senle de olur, olmalıdır.
götünden operasyon durduran sözlük yazarlarının sanrısıdır. genelkurmay harekat daire şube müdürü müsün ki operasyonların durduğunu başladığını b kadar kesin biliyorsun? lütfen !!! götümüzden operasyon durdurmayalım.
ya tamam muhattap olur anlıyorum da;neden hala terör var diye asker sayısını arttırmaya çalışıyor bu ordu anlayamıyorum. neden terörle mücadele ediyoruz diyip önümüğzdeki yıllar için bedelli ye hayır diyorlar.madem barış istiyor genelkurmay neden hala bunları bahane ediyor. bunu açıklayın.
sözlükteki bazı tosuncukları rahatsız etmiştir.
kaldı ki operasyonlar devam etmektedir.

http://www.firatnews.org/...pel=nuce&nuceID=34561
aşağıdaki ölen pkklı sayılarıyla operasyonlar devam edip etmediğini anlayabilirsiniz:

temmuz: 25 pkk lı

ağustos: 22 pkklı

1 eylül -15 eylül: 12 pkk lı

15 eylülden günümüze: 3 ( bu 3 pkklı da dün 2 asker şehit olduktan sonra öldürüldü)

sorarım hala operasyon var diyen arkadaşlara. 15 eylülden sonra ne oldu? birden sihirli değnek değdi de tüm askeri yeteneklerini mi kaybetti bu ordu?

bir de hala operasyonlar devam ediyo demezler mi. kabul edin arkadaşlar asker de ateşkes modunda. sadece pkk askerimizi şehit ederse operasyon yapıyor. bakın bu entry militarist duygularla yazılmamıştır. sadece hem barış olacak diyip hem de tsk opeasyon yapıyor diyrnlere cevap niteliğindedir. sadece bu.