bugün

acarsin defter-i kebiri alacak hanesine bakarsin, verecek hanesine bakmaya gerek yoktur verdiğini vermişindir hatta yediveren olmusun. şimdi bazi munafiklarin fikriyatina oturma organi ve verenle birlesik isim yapilmiş kelam gelecektir ama onlari kiniyorum iclerei fesat diyorum.

alacak hanesi kalanlarini muhasebe işlemlerini yaparak işlersin sonra da vitesi geriye takip söyle bir osuruk gaz verip dink diye frene basarsin. işini biliyorsa sade debraj ile yaparsin hareket duraklama eylemini ama bilmiyorsan sağ ayak göreve.

ortaya cikan tabloya söyle bir bakarsin. sigara yakmak istersin ama yakamazsin. cünkü sigarayi birakmnisindir. bu kadar senedir ahbapliğiniz bitmiştir mecburiyetten. gerci en az 25 sene daha kusursuz devam ederdi ama bazi seyler erken bitmeli.

sigara birakman demek tek sigarayi elinde oynamaman demek değildir. onun elinde oynatirsin sen kalme oynatir gibi .hani kenef suratli fen dersinde yaptiğin gibi. bir sağa bir sola.

sonra ust kattan bangir bungur sarkı duyulur.

aslinda bu sarkiyi söyliyeni pek sevmezsin.

cünkü yaptiği eylemler sanatindansa kişiliğini öne sürmesi ve yapabileceklerinin ceyreğini yaptiği için kizarsin.

malum kapasite altinda calisan calişmak için elden geleni yapanlari sevmezsin. bir de aptala yatanlari da. gerci dünya da aptal yoktur. sadece aptalmiş gibi yapan bir takım kurnazlar vardir. ama bunun kanuyla alakasi yok.

sarkı değişir ve daha gümbür gümbür calmaya baslar.

beni yak kendini yak herseyi yak
bir kıvılcım yeter ben hazırım bak
ister öp oksa istersen öldür
ask icin ölmeli ask o zaman ask
ask için ölmeli ask o zaman ask

işte o zaman bilanco'daki rakamin mealini anlamişindir. kizartma olmus cikmişindir. eh bunun da panzehiri joy f.m. dinlemektir.

ondan sonra ufaktan herşey değişir ve sonuc olaraktan;

beni yak kendini yak ama kediyi yakma

sonucu peyda olur.

vel hasıl-ı kelam işte böyle birşeydir bu durum.
Ask acisi degil, ne acisi oyleyse, me bu oyleyse ?