bugün

arkadaşımızın üslubuna bakılırsa hükümetimiz adambaşı 22 milyon euro zam yaptı herhalde.

emekçiler, işçiler, dar gelirliler daha çok kazansınlar; hayalleri gerçek olsun, çoluk çocukları için daha çok şey yapsınlar, rahat ersinler.

buna halkını seven kimsenin itirazı olamaz.

amma ve lakin... bu zammın sonunda hangi vergiler zamlanacak? hayat ne kadar pahalanacak? attığımız taş kurbağayı ürkütecek mi?

yoksa enflasyon coşacak, bir yandan işsizlik, bir yandan kayıt dışı ekonomi mi patlak verecek?

bunları merak edip sormak da her yurttaşın hakkı olduğu gibi, zorunluluğu da olmalıdır.

bunun ötesinde hakaretamiz, koymalı, sokmalı üsluba gelirsek... velev ki ak parti'ye oy veren çoğunluk da bu kararı eleştiriyorsa, ki seçim öncesi vaad döneminde partinin 2.adamları bile öyle saçma şey olmaz dediler.

o zaman noluyor, partinin kendi seçmeni de mi partiye düşman olmuş?

bir kere bu kafaları bırakın. biraz daha açık yazmak gerekirse bu götünü yediğim ayaklarını da bırakın. rüzgar yapmayın.

bekleriz görürüzü iyi mi kötü mü olacak.

ben şahsen ''daha da'' açık konuşmak gerekirse zamanla dar gelirlinin ebesinin amını tersten göreceği kanaatindeyim. benim ülkemi ve ülkem siyasetini tanıdığım kadarıyla da o paralar döner dolaşır patronların cebinde kalır, hem de artarak.

o bakımdan bu ''yiğit'' kardeşimin bu kuralı beğenmeyen insanlara ithafen köpekler falan diye yazdığı bütün laflarını bir bir iade etmeyi kendime borç bilirim.

kendisine daha çok insan tanımasını, daha çok sokağa çıkmasını, daha gözünü açmasını öneririm.

hali hazırda halk zaten aç ve sefalet içinde. buna ''şu veya bu sebeplerle'' razı oluyor veya daha acısı kimisi de mecbur oluyorsa bu emin ol bi çoklarının suçu değil.

ama sorun sizde değil. sorun bu dünyada, düzende, devranda. orospu çocuğu bu dünya. büyük orospu çocuğu.

not: geziyi bırak hayatımda tek bir eyleme gitmişliğim yok. yollar yürümekle aşınmaz. chp'ye de hiç oy vermedim.
SATINALMA GUCU ARTMADIGINA GORE ISTEDIGIN KADAR ZAM YAPILSIN.
BANA KOLGIBI SOKACAK ADAMA BEN AYAGIMI SOKARIM. ADI ONEMLI DEGIL.