bugün

bu artık milli bir mesele haline gelmiştir. inadına aselsan'a yetenekli mühendisler yerleştirilip , projeler yapılmalıdır.
6. olan ölümdür.

Hüseyin Başbilen 7 Ağustos 2006'da (aracında boğazı ve bileği kesilerek)
Halim Ünal 17 Ocak 2007'de (kafasından tek kurşunla vurularak)
Evrim Yançeken 26 Ocak 2007'de (oturduğu binanın altıncı katından düşerek)
Burhanettin Volkan 9 Ekim 2007'de (askerliğini yaptığı sırada nöbet esnasında silahıyla intihar ederek)
Hakan Öksüz 26 Ocak 2013'te (trafik kazası yaparak)
Aferin amk size yok mu şu zekileri koruyacak bir babayiğit. Ben bahçeli nin, kılıçdaroğlunun yerinde olsam şunlara bir kaç koruma tutup akp yi rezil ederdim.
vadesi gelmiştir, hemen bokunda boncuk aramayın.
mühendisliğin güvensiz bir meslek olduğunu akıllara getiriyor. haber de ne mühendisi olduğu veya ne üzerine çalıştığı belirtilmemiş. böyle olunca daha manidar oluyor.
sorsan aselsana kimse bu adamı tanımaz. aselsanda staj yapan biri olarak, herkesin bir kartı var ve herkes kendi departmanındaki ilgili kapıları açabiliyor. yani 2000 kişinin çalıştığı yerde tanıyabileceğin kişi sayısı maksimum 20. kampüsün içine kadar aldığın adama niye güvenmiyorusun. herkes heryere girebilmeli arkadaşlık aile bağı oluşmalı. stajdayken ölen mühendisleri sorduğumda kimse tanımıyordu onları. hepsi basından öğreniyordu. 2000 kişinin arasında savunma projesi yapacaksın ama aslında yapayalnızsın. bu iş biraz yanlış beyler dedirtmiştir.
(#26382828).
osmanlıda zamanında anadoluda can güvenliği yoktu bunu bizzat abdülaziz itiraf etmiştir. şuan olmaması garip karşılanmamalı insan hayatı önemli değil. ölen ölür kalan sahalar bizimdir mantığı var ülkede.

bu iğrenç durumdan kurtulmak için kaç mümin rabbine dua edip istiyor ki ?!

yook yook onların başka dertleri var. dünyalık dertler. kim takar türkiyeyi.

halk o kadar bencilleşti ki...

http://www.hayatinanlamin...3%BC%C5%9F%C3%BCncesi.jpg

şu çok güzel özetliyor herşeyi.
http://haber.sol.org.tr/t...sanda-supheli-olum-105364

28 yaşındaki mühendisin evinde ölü bulunmasıdır.
öldüğünü düşünmüyorum ve inanmıyorum. gerçek zaten ortaya çıkmayacak hiç bir zaman. eğer bu güzel çocuk birilerinin planları için öldürüldüyse de allah'a havale ederim.
aselsan'ın hep kafa adamlarına düzenlenen suikastların ne ilki ne de sonuncusudur.
projelere göre pirim yerine çelik yelek filan verin bari, ulan bi mühendis kaç senede yetişiyor biliyor musunuz? Allah rahmet eylesin ailesine. *
Mühendis olmak kolay olmadığı gibi mühendis yaşamakta kolay olmuyor. Bu mesele artık türkiyenin meselesi haline gelmeli ve bir an önce bişeyler yapılmalıdır.
Malesef beyin ölümleri gerçeklesiyor.
Öncelikle Allah rahmet eylesin.
Hepsi mi intihar? Hepsi mi tesadüf?
Yıllardır tutuklanan tek bir zanlı bile yok. işler böyle kolayına gelindiği için mi dosyalar rafa kalkıyor? Yoksa yakalanamayacak veya yakalanması istenmeyen profesyonel katiller mi mevcut?
Artık Kesinlikle derinlemesine soruşturulması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması gereken bir konudur.
ölüm nedenlerini açıklıyorum, lütfen anlamaya çalışın. bir mühendis olarak bu konudaki duygularımı samimi bir şekilde açıklayacağım.

ölümlerin nedeni hayalkırıklığından başka bir şey değildir. onca emek karşısında ne mesleki olarak ne de sosyal olarak tatmin olmazsan hayalkırıklığın büyük olur.

ömrünün en değerli yaşlarını dersaneye giderek, hoca kovalayarak, sabahlara kadar inekleyerek, fabrika köşelerinde staj yaparak geçirirsin. sonunda da arzu ettiğin o hedefe ulaşamazsan mutsuz olursun. ve içine düştüğün bu hayal kırıklığı seni intihara sürükler. unutmayın ki intihar etmek mutsuzların tercihidir.
Daha evvel yasanan olumler gibi sir perdesi hicbir zaman aralanamayacak. Olen olduguyle, cani yanan anne baba canlarinin yanmasiyla kalacak.
biz ak saray mi diyelim kulliyemi diyelim diye dusunurken bir insanin hatta beyin gucu ulkemiz icin cok onemli olan bir insanin guvenligini saglayamiyoruz. bu acik ve net suikast. digerleri gibi.