bugün

bülent arınçın bursada doğan gençlere gönderdiği mektubuna karşılık, bir bursalı genç tarafından verilen cevaptır.

--spoiler--

AKP Bursa adayı Bülent Arınç'ın bu seçimde ilk kez oy kullanacak Bursalı gençlere gönderdiği, "Değerli kardeşim, bu mektubu Bursa doğumlu bir ağabeyiniz olarak yazıyorum" diye başlayan Ve tabii oy isteyen mektubunu Emin Çölaşan dün köşesinde yayımladı." Ben de bu cevabı, üç yıldır iş arayan, çaldığı her kapıdan nasihat alan Bursalı bir kardeşiniz olarak yazıyorum. Benim gibi milyonlarca kardeşin iş diye kıvranırken senin oğlan maaşallah mezun olur olmaz iş buldu. Hükümetteki arkadaşlarının oğulları neyi tuttuysa altın oldu" Çocukları bırakıp babalara gelirsek "Benim peder SSK emeklisi.. Ayda eline geçen net 812 lira 40 kuruş. Biraz fazla zam istediklerinde, aman enflasyon azar, diyorsunuz. Şeyini şey ettiğimin bu enflasyonu neden sizin maaşlara okkalı zamlar gelince azmıyo da garibanın üç kuruşluk maaşına gelince azıyo be abicim? Kimsenin maaşında gözümüz yok. Geçenlerde söylediğin gibi milletvekili maaşları da AB seviyesine çıkartılsın. Çıkartılmasın diyen münafıkların! gözü çıksın da.. Sizin bu yaptığınız birazcık! rabbena hep bana, olmuyor mu? Bir gün de o mübarek ağzından, işçinin, memurun, emeklinin maaşları AB seviyesine çıksın lafı çıkmayacak mı. Çıksın, dişimi kırmazsam şeyini ettiğinin şeyi olayım abicim!
Netice -i kelam. Kardeşinin bu lafını hiç unutma, bi kenara koy. Yolun açık olsun, anca gidersin, a benim hüsn -ü mübarek abim!"
Melih AŞIK
--spoiler--