bugün

Öyle olmuyor işte. genelde depresyonda olanlar için bu daha fazla oluyor. Çünkü uyku ve yemek bu ağır duygularını bastırıyor. bir de üstüne ilaç da kullanıyor sa günün daha uzun bir zaman dilimi uykuda geçiyor. çünkü uyanık kaldıklarında daha stresli oluyorlar. uyku halindeyken bile yaşamış oldukları travmanın etkisi devam eder. ancak daha dingin bir konumda oldukları için daha az acı verir. Hatta bunu bir şarkı sözünde uyuyorum, uyuyorum bu acım dinsin şeklinde ifade etmişler.
günde 8 saat uyuyan biri için devrim niteliğinde bir karar olacaktır.
ideal bi karardır.
aptalca bir karar olur. ben ise nekadar az çalışıp o kadar uyku süremi arttırırım diye bakarım. bu arada en az on saat uyuyorum. yetmiyor.
6 saat tam idealdir. Bilimsel gerçek 1 buçuk saatin katlarında uyuyun diyor 3 ve 4 buçuk az gelir ama 6 çok ideal.
Ben hafta içi 4 haftasonu 12 saat uyuyorum.
22-02 arası uyursanız şayet %200 verim alırsınız.. Bazı saatler %400 iken bazıları %50 ye tekabül ediyordu lakin şu an pek hatırlayamadım. Araştıralım bence.
insanların uyumaya zamanı var bee diye isyan etmeme neden olan karardır.
ben de 6 saate kara almıştım da iki gündür bozdum düzenimi yine ... zor iş ya hep aynı süre yatmak ... daha da zoru her gün yatış ve kalkış saatlerinin de aynı olmasını sağlamak ... çok zor yapanlara helal olsun .
Zordur. Uzun bir çaba gerektirir. Birkaç hafta sonra rahatlıkla kalkabilirsiniz.
Uyku saatle sinirlandirilamaz cunku uyku beyin dinlensin diyedir. Yogun insanlar veya dusunceli insanlar gun icinde daha fazla uyumaya ihtiyac duyarlar beyin dinlenmek ister. Beynin dinlendigini uykunun yettigini anlamak ise basittir alarm kurmadan kendiniz uyandiysaniz dinlenmistir beyin.