armin van buuren in transa yöneltici etkisi daha yüksektir. tiesto daha çok parti ve dans havasında...
ayrıca armin daha efendidir, tiesto serseri.
Bazı insanlar bu iki ismi "yaptiklari isi icra ettikleri tum zamandaki temel durumlari olumlu olumsuz yonleri karsilastirarak hangisi trance'da daha iyi diyerek sonuc almaya calisiyorlar ve tiesto diyorlar..
sacma gelebilir ama
"muhammed ali vs mike tyson"gibi bir kiyaslamadir. bir cok insan ali der. ben tyson derim. cunku bazi insanlar bu adamlarin, " bu isi yaptiklari zaman dilimindeki olumlu olumsuz temel durumlari karsilasilastirarak bir sonuca varmaya calisirlar. "
sonuc olarak ali derler ( halbuki bana gore prime tyson ile prime ali mac yapsa tyson alirdi.) bu sonuctan sonra
bu yontem ile peki en iyisi kim dendiginde ise ortaya en iyisi marciano cikar.
(halbuki en iyisi o degildir)

gordugum kadariyla tiesto vs armin konusunda bircok sitede ayni yontem ile sonuca varmaya calisiliyor.. peki trance'da en iyisi kim dersek ve eger bu yonteme gore sonuc almak istersek bence baska bir dj/producor'un ismini söylemeliyiz
(kimi kasteddigimi anladiniz. anlamayan zaten olayi cozememistir)

yani sunu soylemeye calisiyorum bu sekilde, bu yontem ile bu iki basarili adamdan hangisi sorusuna mantikli bir cevap aranmaz.

aslinda bu kiyaslama konusunda net bir sonuc alamayiz, bu durum gorecelidir.

ben (eski) armin van buuren derim (suankinin zaten amk)
ve bence en iyisi odur.