bugün

büyük umutlarla indirdiğim savaş simulasyonu. bir far cry, bioshock, metro last night sever olarak kendisinden beklentilerim olduğunu söylemeliyim. neticede 12 eylül 2013 tarihinde çıkan bir oyun ne olursa olsun grafik olarak yeterli düzeyde olmalı. oyunun geliştirilme süresine baktığımız zamanda epey bir zaman almış. oynanabilirlik olsun gerçekcilik, yapay zeka beklentileri karşılamalı.

bu söylediklerimden taviz veren bir savaş simulasyonu ağır eleştirilerime maruz kalır.. oyunu oynadıktan sonra tekrar dönücem buraya.
roleplay tarzı online sunucularda oynarsanız, sizi bir hayli eğlendirebilecek oyun. ben de yeni yeni keşfettim böyle bir oyunu sözlük. öyle ki, bir sunucuya giriyorsunuz ve sunucu sanki ülkeymiş gibi bir ortamla karşılaşıyorsunuz. tamamı gerçek insan olan polisler, teröristler ve sivil vatandaşlar bulunuyor. hiçbiri bot olmadığı için sohbet edebiliyorsunuz ve bu durumu tamamen roleplay kuralları çerçevesinde yapıyorsunuz. yani karakterinizin ağzıyla konuşmanız gerekiyor. gidip de birisine "ateş etmek hangi tuştu" diyemiyorsunuz, öyle yani sözlük. tabi bu bahsettiğim konu tamamen oyunun bir türü olan roleplay için geçerli. normalde oyun, asker simülasyonu. oyunun meraklıları tarafından bu şekle de sokulmuş ve fazlasıyla beğenilmiş.

oynadığım sunucuyu merak edenler varsa, armatr idi ismi.

steam'de 124 tl karşılığında satılan oyun, bazı günler indirime girebiliyor. şahsen ben 62 liraya yılbaşı indiriminden almıştım. verdiğim paranın tam karşılığını aldım desem doğru olur, çünkü oyun fazlasıyla eğlendiriyor.
Epey Güzel olmasına karşılık pahalı oyun.

Bi indirim yapıp 30 liraya çekerlerse alırım.
çok zevkli bir oyun.güzel bir mod indirdim, karakol kuruyorsun, ve diğer karakolları fethediyorsun.

map'ın büyüklüğü gebze kadar vardır yürüyerek bitmiyor, askeri araçlar şart.
nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorsanız izleyebilirsiniz http://www.youtube.com/watch?v=qKoCmv4hATA :DD
Steamdan alıp oynayacagım oyun. Toyotaya binip cihad edicem. Allahu Akbar
sabırsız bir oyuncuysanız tavsiye edilemeyecek savaş simulasyonu kendileri. inanılmaz zor fakat eğer ben strateji kasıp sabahtan akşama kadar operasyon yöneteceğim derseniz, şöyle grafikler de güzel olsun derseniz deneyebilirsiniz tatmin eder.
adam akıllı tr coop serverı bulunmayan oyun. olanlarda da 12 yaşındaki çocuğa komutanım çekiyorsunuz falan.
saçma sapan tiplerin askercilik oynadığı oyun, türk serverları hiç çekilmez hiç. fakat ben oyunu beceremedim abi. yardımcı olacak yazarlarımıza bir mesaj kadar uzağım.