bugün

Asla başıma gelmeyecek bir şey. Çünkü hiç arkadaşım yok.
çok ayıp, insan arkadaşına ihanet edemez.
Ben buna inanmıyorum. Arkadaşım olarak gördüğüm birine nasıl böyle hisler besleyebilirim?
kızla erkek arkadaş olamaz.
Bütün ilişkiler zaten arkadaşlıkla başlamaz mı sözlük? Çok nadirdir direkt ilk görüşte aşık olup açılan ve bir ilişki başlatan. Asıl mesele aşık olduğun arkadaşla olan arkadaşlık mesafeniz. Mesela kanka, kardeşim, bro gibi hitaplarda bulunup da farklı şeyler hissediyorsanız bu tamamen iki yüzlülüktür, yavşaklıktır.

Bu arada şu sevgilisi olan kızların da bütün erkeklere sürekli kanka, kardeşim diye hitap etmeleri acayip baymaya başladı. Tamam amk yürümeyeceğiz sana bi sal da iki iletişim kuralım sikecem kankanı da kardeşini de...
Ben seni arkadaşım olarak görmüştüm cevabı alıp daha çok içmeye doğru gider o iş.
olmayın. olmamaya çalışın.
aslında sıradan bir durumdur ancak bizim ülkede türk kızlarının genel default ayarları, ben seni arkadaşım olarak görüyorum seviyesine ayarlıdır.
bazen bir kaç at kafalıya açıklama yapmak durumunda kalabilirsiniz, ulan sanki sevgili dediğin insan gökten tek seferde karşına iniyor diye.

hani normal bir ilişkinin doğasında, tanışmak arkadaş olmak, daha iyi tanımak ve ardından ilişki kurmaya yönelik adımlar mevcuttur.
ancak türk kızının ay beni skecek mantığı insanı çıkmaza sokar.

tabi bu arkadaş olarak görüyorum eşiğini geçtiğiniz zaman başarılı bir evlilik yapabilirsiniz. ancak o eşiği geçmek neredeyse imkansıza eşdeğerdir.

almanyadaki halamlara dayımlara selam söylemeden önce buradan erkeklere bir tavsiyede bulunmak istiyorum;

eğer aşık olacağınızı seziyorsanız biriyle tanıştığınızda, samimi olmayın. türk kızları bunu kavrayamıyor. o zekadan yoksunlar.

merhaba ben hayri,

merhaba ben hatice.

bundan ibaret olsun eğer tanıştığınızda birinde aşık olma potansiyeli görüyorsanız. nasılsın sorusunu sorduğunuz andan itibaren dost olarak görürler sizi.
aslında sıradan bir durumdur ancak bizim ülkede türk kızlarının genel default ayarları, ben seni arkadaşım olarak görüyorum seviyesine ayarlıdır.
bazen bir kaç at kafalıya açıklama yapmak durumunda kalabilirsiniz, ulan sanki sevgili dediğin insan gökten tek seferde karşına iniyor diye.

hani normal bir ilişkinin doğasında, tanışmak arkadaş olmak, daha iyi tanımak ve ardından ilişki kurmaya yönelik adımlar mevcuttur.
ancak türk kızının ay beni skecek mantığı insanı çıkmaza sokar.

tabi bu arkadaş olarak görüyorum eşiğini geçtiğiniz zaman başarılı bir evlilik yapabilirsiniz. ancak o eşiği geçmek neredeyse imkansıza eşdeğerdir.

almanyadaki halamlara dayımlara selam söylemeden önce buradan erkeklere bir tavsiyede bulunmak istiyorum;

eğer aşık olacağınızı seziyorsanız biriyle tanıştığınızda, samimi olmayın. türk kızları bunu kavrayamıyor. o zekadan yoksunlar.

merhaba ben hayri,

merhaba ben hatice.

bundan ibaret olsun eğer tanıştığınızda birinde aşık olma potansiyeli görüyorsanız. nasılsın sorusunu sorduğunuz andan itibaren dost olarak görürler sizi.
bilsin, söyleyin.

platonik olarak çekeceğiniz acı onu kaybetmenin verdiği acıdan daha az olmayacak.

Kaybedecekseniz de adam gibi kaybedin, elin oğlu gelip elinizden alır siz de mal gibi izlersiniz, işte asıl mağlubiyetin en rezilcesi budur.

düğününde şakşak bile yaparsınız arkadaşı olarak bu kafayla.

ben söylemedim, söylesem her şey başka olurmus sonra öğrendim. mal olmayin aklinizi kullanin.

hayat bir kumar, şansını dene.
seks arkadaşlığa engel midir ki? bu soruyu bence sormaya cesaret etmeliyiz. sonuçta arkadaşlık bu kadar katı olmak zorunda mı? insan kankasıyla seks yapıyor diye bu aralarında herhangi bir arkadaş üstü ilişki olduğunu mu gösterir?
bu katı anlayış kanka fantezisi gibi sapkın olayları tetikliyor.
eğer karşılıklı değil ise kötü sonuçlar doğurabilir. varsın bilmesin, içinizde yaşayın.
Yakın bi arkadasımla bu hissi karşılıklı yasadığım durum.
Ps: kendisi hâla kankim olur. Arkadaslığımızın bozulmamasına karar verdik.
depresyona sebebiyet veren durum
Ilkokulda basima gelmis olay. en iyi arkadasim oydu. Sevme durumu yoktu ama kendime engel olamiyodum hoslanma konusunda. En yakini bendim. ama o donem birileriyle cikar gibi oldu. TAbi ben biraz yikildim ama belli etmedim. SOnra mezuniyet balosunda geldi bana simsiki sarildi ve "bu gece karsima cikma tutamam kendimi aglarim" dedi ve gozleri kızarmisti. GUzel bir ani.
aslında sakıncalı bir durum değildir.

güzel bir birliktelik olabilir.
çünkü birbirini gerçek anlamda çok iyi anlayan iki insanın birlikteliği olacaktır.
bu da ikili arasındaki bir çok sorunu çok rahat aşabileceklerini gösterir.

hem bence;
şiirsel ifade ile;

sen benim karım
kızım
arkdaşım
dostum
sırdaşım.

sen benim eksik kalan yanlarım
sen yüreğimde açtığım filiz.
sen sonbahara inat dalına tutunan yaprağım.

nerede olursan ol.
her zaman yanımdasın *

diye yazılmış güzel bir şiirle de anlatılabilir *
-Ozan kanka ya sana bişi demem lazım

-Heaa noldu söle??

-Ya hacım ben boş değilim

-Çişin mi var? git yap aq

-Sana karşı boş değilim şapşik...

-Ya valla mı la bende bende gel buraya sarılcam

-Ah dur bir dakika bu kadar hızlı olmasın ayhn oha ay orayı elleme

-Olm eskiden tikin var diye küfür ediyordun beline dokununca şimdi ay may diyorsun 0_o

-Faruğum de bana ozicim...
Adam kendine yemek yapıyor sen de gidip ortak oluyorsun o zaman annesi adamın sevgilisi , öteki boşa çıkıyor tamam oldu senin iş.
Fatal error.
(bkz: sakıncalı eylem)
Karşılığı varsa güzeldir ama plotanik olunca kimseyle de dertleşemeyeceğin durumdur.
Anlayan varsa bana da anlatabilir mi, orada bir yerlerde virgül falan olması gerekmiyor muydu?

Bir ben mi anlamadım vicdansızlar.
annesi yemek yapmış sizide çağırmış arkadaşı olarak sonra yemekten önce bir öğreniyorsunki aşık olduğun arkadaşın sevgili yapmış kendine. hop yemek zehir.
Bir ilk görüşte aşk bir de tanıdıkça aşık olmak vardır. Ben ikincisini daha değerli bulurum. O nedenle gayet olabilecek bir durum. Zaten arkadaş olamadığın bir kızla Nasıl sevgili olabilirsin. Belli bir sure sonra o senin hem arkadaşın hem dostun hem hayatın olacak..
Tanıdıkça sevmek denilen bir durum vardır, ama böyle aşık olan ne insan tanıdım ne de duydum.

O kişi, aşık olduktan sonra arkadaş olmuştur.
güzel bir ilişki çıkabiliyor. güzel vakit geçiriliyor ve iletişiliyor ama bitişi rezillik hem dostundan oluyorsun hem sevdiğin şahıstan. şimdi ki aklım olsa bir daha o topa girmem net.
Arkadasa asik olunmaz. Sen onu hic arkadas olarak gormemissindir. Ya arkadas olarak goruyordum diyerek yalan soyluyorsun ya da asik oldum diyerek.