bugün

arkadaş ortamında millet gülüp eğlenirken senin sessiz kalmandır.
koyu Muhabbet başlamadan önce klasik giriş cümleleri kurulur,naber,senin şu iş noldu,şuraya gidiyon mu vs vs.
Buralarda iyisindir işte muhabbeti ha başlattın ha başlatıcan.
Bi 5-10 dk geçer,yavaş yavaş ortamdaki etkinliğini yitirmeye başlarsın. Şakalar,espriler almış başını giderken muhabbete katılmanı sağlayacak cümleler bulamadığından sesli gülmekle yetinirsin,'ben de buradayım' demek için. Çok sürmeden bu sesli gülmeler 'ben eğleniyorum ya, rahatım yani. Siz devam edin'e dönüşür. Gece geç saatlere girilmişse,yüz kaslarınız bu sıkıcı ve gergin ortamda,zoraki gülüşlerle iyice yorulmaya başlar. Hafiften 'bitse de gitsek' moduna giriş yaparsınız. Tabi ev muhabbetiyse yarrağı yediniz sabaha kadar bitmez o muhabbet. Ne bahane bulursanız bulun kaçamazsınız,çünkü kaçtığınızda 'dışlandı ve gitti' diyeceklerini bilirsiniz.
ah o berbat lise anılarım geldi aklıma,asosyalliğin dibine vurduğum günler.. Ama iyi de oldu lan. Şu an sosyal anlamda rahat bi yaşamım var. Belki de o günlerden edindiğim ve hala farkına varamadığm tecrübelerim buna sebep oldu. Bilemezsin ki..
(bkz: siklenmemek)
muhabbet sarmadığında, moralim bozuk olduğunda, birinin aptalca espirilerine gülmek zorunda olmadığımı hatırlayınca yaptığımdır yapılasıdır.