bugün

arkadaşları nasıl evlenmeyi tercih ediyorsa, kendisi de bekar kalmayı tercih eden insandır. özgür bir seçim yaptığına göre sorumsuz sayılmaz. olsa olsa özgür olur.
en asil duygunun insanıdır. **
evine bakamayacağını düşünüyorsa aslında kimsenin canını yakmak istemeyen sorumlu insandır. yada evlenecek insan bulamamış topu "kendimi hazır hissetmiyorum diyen insandır." sözüne atan insandır. kendimden biliyorum öyle.
kendini düşünen insandır.Bu yaşta evlenicemde bi bokmu olcaka diyen insandır.
Zekidir en nihayetinde, ömrünün en güzel yıllarını yaşamaktadır.
herkes evleniyor ben de evlenmeliyim rüzgarına kendini kaptırmamış insandır.
her defasında "ben daha şanslıyım, çünkü özgürüm" diyerek kendini avutan insandır. örnek; (bkz: ben)
çevresindeki insanların bir bir evlenmelerini her defa şaşkınlıkla karşılayıp, iyi dileklerini iletse de, kendisi sorumluluk almaktan kaçındığından bekar gezmeyi tercih eden insandır. *
(bkz: millet evleniyo ben sorumsuz oluyorum)
(bkz: bu nasıl is yaw)*
hayata dair kararlarını birden çok faktörün etkisini gözönüne alarak veren insandır , esas sorumsuzluk dünya gerçeklerini gözardı ederek evlilik müessesine balıklama atlamak gittiği yere kadar gider , salla olmazsa boşanırız mantığıyla hareket etmek ve sonrasında geride birçok sorun ve sorunlu insan bırakmaktır .
edit : (#2052516) .
sorunsuz insandır. en güzelini yapmaktadır.
aferin insanıdır. hep öyle kalsındır.
- cok sorumsuzsun remzi cok! insan bi evlenir!
- neden?
- ne bilim olm biz evlendik ya iste,sen de evlen!
- herkesin yaptığını herkes yapıyor diye yaparsam herkesten ne farkım kalır durulcan!
- hmfldfmfm!
evlenenlere mutluluklar dilemekten başka lafı olmayan, fakat onlar evlendikçe bizi de zorla sıraya sokan baskı kurduran teyzelere malzeme verdikleri için gizli gizli kinlenen, birgün sıtkını sıyırıp ''lanet olsun'' deyip bıkıntıdan evlenecek yada saykoya bağlayacak olan insandır.
kişinin artık kahve salonlarından, play station salonlarına düşeceği;
belli bir zamandan sonra da play stationdan, bilgisayar başına düşücek insandır.

(bkz: oynayaak partner bulamamak)
(bkz: ana beni eversene)

(bkz: başlıktan yöresel çıkarım yapmak)
arkadaşlarını kendinden yaşça büyük seçen insandır.
sorumluluk almayı göze alacak kimsesi yoktur kendinden başka. hem onlar erken evleniyorsa bizim suçumuz ne?
her gece başka bir arkadaşini ziyaret eden ve aynen şu şekilde ( aykut ne zaman gidecek bu adam ) dedirten sorunlu.
ben modayı takip etmem kendime yakışanı giyerim diyen kızla aynı kafadadır.
evlilik mezarlığında bir çift eksik olacağından kendisine hayran olunası asi kızdır. da ben niye kız yaptım bu kahramanı sormayın valla ben de bilmiyorum. zannımca moda yüzünden. ama genetik üreme kodu ne kadar müsade eder bilemem gayri.
arkadaşlarını evlilikten vazgeçirememiş olan başarısız ve sorumsuz kişidir. Allah cezasını versindir.
sorumsuzlukla alakası yoktur. aradığını bulamamıştır lan öyle demeyin.
taktığı altınları geri toplayabilmek için dümenden bir cemiyet yapması şarttır.
etrafında ki insanlara özenmeden, daha evlenme vaktinin gelmediğini düşünen erkektir.
tek kötü tarafı o düğünlere gitmek durumunda kalmanızdır. kalabalık, acayip acayip dıngırtılar, simlere bulanmış suratlar, ortada göbek atan göbekli teyzeler vs. olaya kökten çözüm bulup gitmeme çabasına girişirsiniz işte olsa olsa buşekilde sorumsuz olursunuz...
ayrıca bir asosyal olma ihtimali de bir o kadar yüksektir.