bugün

hüseyin çevik isimli kişinin yaptığı açıklama.

görsel

--spoiler--
Arda'nın Real Madrid'e transferini yorumlayan Hüseyin Çevik "Real Madrid formasında haç var. Müslüman olan o formayı giyemez" dedi. Ardından şöyle devam etti:

''Birkaç kişiden şey duydum mesela, 'Real Madrid formasında haç var, o formayı nasıl giyinecek' diyor. Kimileri de 'işine bak sen hac işaretine mi takıldı?' filan diyor. Arkadaşım, zaten Müslüman o haccı giyemez. Onu söylüyorum ben. Oraya gelene kadar 40 tane mesela var, o ayrı bir şey. 'Futbol caiz midir ki futbolu konuşuyorsun?'. işin başına girersen zaten şuandaki ahvalde evden camiye, camiden eve olmamız lazım''
--spoiler--
görsel
“Müslüman futbolcular armasında haç olmayan forma talebinde bulunabilir. gerek Avrupa’nın ileri insan hakları uygulamaları gerekse fifa ve ab müktesebatı buna uygun.

Şayet bu talebi karşılanmaz ise futbolcu Haçlı formayı giyebilir. Bu durum o futbolcunun Müslümanlığına helal getirmez.

Çünkü esir düşmüş bir müslüman konumunda değerlendirilir. Evet mezalim Altındaki bir Müslüman din dışı amelleri yerine getirmek zorunda bırakılabilir”

Pompei müftüsü.
gerekirse haçlı don da giyer, sorun olmayacaktır.