bugün

çeşitli nedenlerle, özellikle şu sıralar vuku bulan durum. diğer şehirleri bilemem ama özellikle istanbul'da iyice tavan yapmışlardır. heryerdeler.otobüste, yolda, lüks mekanlarda, yemek yediğiniz lokantada, yan binanın 3. katında, varoşlarda... ev almaya başladılar ciddi ciddi. gezi ya da ticari amaçlı akrabaları ile dönüşümlü olarak gelip gidiyorlar. suriye'den kaçıp gelenlerden bahsetmiyorum bile. yanlış anlaşılmasın, aslen arap olup türkiye cumhuriyeti vatandaşı olanlardan bahsetmiyorum. benim kastettiğim, arap ülkelerinden akın akın gelenler. dikkatimi çeken bir husus var. bilen ya da herhangi bir arap ülkesine gitmiş olanlar bilgilendirme yapabilir. yanlış yorumluyor olabilirim. arap kadınlar, başörtüsü dışında, kıyafet konusunda genellikle rahatlar. vücut hatlarını sergiler biçimde giyiniyorlar. kendi ülkelerinde bu şekilde giyinebildiklerini hiç sanmıyorum ama dediğim gibi yanılıyor olabilirim. bu duruma iranlılarda çok rastlanıyordu. onlar ayrı bir millet ancak kendi üşkelerinde kadın giyimine karşı oldukça sıkı kurallar var. bir de bilen bilir, cevahir alışveriş merkezi'nin kapısının önünde, genellikle sürekli bekleyen çarşaflı arap kadınları olur ve gerçekten uzun süre kocalarını beklerler. içeri girmezler. belki bir kısmınız bana, abartma, bok atma millete diyecek ama inanmıyorsanız cevahir avm'nin yeri belli , gidin ve görün. bu nasıl boktan bir anlayıştır. daha ilginç bir ironi isebizim saftirikler araplara ne kadar özeniyorsa emin olun onlar da (özellikle kadınları) bizlere özeniyorlar.memleketinizin, kültürünüzün değerini bilin ve bu değerlerinize sahip çıkın lan dümbelekler. (bunu üzerine alınması gerekenler kendilerini bilir).
gelsinler. normal arap insanı, aile hayatına bağlı, sivrilikleri olmayan, anlaşılabilir insanlardır.
yönleri türkiye olsun.
bunların oturma izni almak için esra erol gibi evlilik programlarına çıkanları da vardır.
tencere tava sattıklarındandır. bir nevi çapulculara destek oluyorlar. Rte bunları da yasaklar mı acaba?
ırkçı değilim sadece araplardan nefret ediyorum. galiba ırçıyımdır neyse arapların türkiyeye dolması beni rahatsız ediyor. bir gün kahve dünyasında arapça bilen bir arkadaşımla oturuyordum. ve karşımızda oturan bir arap vardı türkler için ağza alınmicak sözlük formatına uymayan ifadeler kulandı. ondan beri araplardan nefret ediyorum. yeter çölerine geri gitsinler. bu benim düşüncem katılmayanlar olabilir.