bugün

görsel

Ben Arapların yobazlığını islam kabul etmediğim gibi, kapitalizmin zıttı olarak sunulan komünizmi de çözüm kabul etmiyorum.
Arap yobazlığından kastın nedir anlamadım ama Arap kültürü islam'ın ta kendisidir. Zira, islamiyet bir yaratıcı tarafından gökten indirilmiş değildir.
Kuran'ı okuyun bir de Kuran'ın yazıldığı Arap dönemi kültürünü inceleyin; göreceksiniz ki bir çok yönden ortaklıkları vardır. Örneğin bakara süresinde kısas usulu cezalandırmadan bahseder. O dönemde yahudiler dahil araplar kısas usulu cezalandırma uygular. Yine o dönemde şiire ve kafiyeye çok önem verilir, Kuran'ın ayetleri de hep kafiyelidir. Arap toplumu erkek egemen bir toplumdur, kölelik vardır ve Kuran'da da bu durum aynen geçerlidir. Hem kölelik hem de bir çok ayetin erkeklere ithafen yazılmış olması yine o dönemin Arap kültürüne bire bir paralellik göstermektedir. Sonuç olarak islamiyet demek Arap gelenekleri ve görenekleri demektir.
Bu arada Kuran'ı okumayıp Kuran'ı savunmaya kalkacaklar önce Kuran'ı okusun ondan sonra savunmaya geçsin. Bu söylediğim ayetlerin hepsi Diyanet işleri başkanlığı Türkçe Kuran'ın içinde mevcuttur. Açın okuyun ondan sonra islamiyet bir yaratıcıdan mı gelmiş yoksa bir insan eliyle mi yazılmış siz karar verin.