o kadar da, numaranı değiştirmezsin ama..
sonuc ortada eski işte adı üstünde.
arasa da, kendisine siktir çekileceğini bilen insan olabilir. hiç kızarmayan, eşşek derisi kaplı suratına, bir miktar insan derisi karıştığını gösterir.
yine eski sevgili ile ilgili başlık. yine hüzünlerini yine dertleri yine anlatmak istiyorum yeahh. evet aramaz eskidir çünkü onun için sen çünkü eski olmuşsundur. bildiğin eski dosyan açılıp kapanmıştır. o tozlu topraklı. örümceklerin cirit attığı arşivine kaydetmiştir. belkide onu bile düşünmek istemiyordur. o arşivde kuruyup kalacaksındır bile belkide. aramaz çünkü herşeyi bitirmiştir. ama sende bir umut hala vardır belki arar belki bir hala daha mesaj atar diye. ama o seni unutmuştur bile. ne araması? ne mesaj atması? terk edilmişsindir ne umudu. italyan atasözü gibi umutla yaşayan bok içinde ölür gibi birşeydir. sende bok içinde öleceksindir neyin umudu neyin beklentisi. eski olmuştur artık ne sevgilisi. sen sevsen bile nereye kadar hiç bir yere kadar değil kendi sevgin anca kendine yetiyordur. yetmiyordur bile. aynaya baktığında o sıkıntıdan sıkmış sivilcelerin arasında belki onu görürsün.telefonuna baktığında hala onun resmi vardır. bilgisayarını açtığında daha o anki mutluluğunuzun resimi vardır. ama o aramaz çünkü onun için sen eski olmuşsundur. o arşivde boğulursun. örümcek ağlarınla kaplanmışsındır. hiç bir yere kıpırdıyamıyorsundur. sen hiç arıyamıyorsundur. aynı sözleri duymamak için aynı terk edilme laflarını duymamak için arayamıyorsundur. sadece umut ediyorsundur. ümit ediyorsundur. belkide az birşey beni sevmiştirde arar diye. ama bok içinde öleceksindir. eski olmuşsundur onun için. ne araması ne mesajı. kalbin yanan mum gibi olmuştur artık fitilin bitmesine az kalmıştır. ama sen hala daha o arşivden o örümcek ağlarından kurtulmak için daha çok dolanıyorsundur. kurtulmak için. herşeyden düşünmekten öncelikle. ama o aramıyordur. çünkü eski olmuşsundur. popülerliğin kalmamıştır. eskisindir sadece. basitsindir bu kadar. kabullenemezsin eski olduğuna. kabullenemezsin sebepsiz yere terk edildiğine. her terk edilen masum değildir derler ama sen masumsundur. ne yapsan yap kıçını yırtsanda o telefonda sadece şebeken yazacaktır. gelen arama olmayacaktır. gelen sms olmayacaktır. sadece ekran öyle donup kalacaktır. sanki ömür boyu gibi donup kalacaktır. sadece tarihler ve saatleri değişecektir öyle kalacaktır o telefon. aramıyacaktır. çalamayacaktır o melodi. eskidir çünkü eskimişsindir. onun için eski sevgili olarak o karanlık örümceklerle yaşamaya alışmalısındır. çığlık ve bağırmana herek yoktur kurtarın beni diye. öyle yaşamaya alışmaya çalışırsın. belki ararda kurtulurum diye. belki bir satır mesaj gelir diye. esperento viva morta kakando......
adı üstnde eski sevgilidir artık aramaz. eğer ararsa zaten artık eski sevgili değil, yeniden sevgili olmak istediğindendir. *
numaranı değiştirdiğin için aramıyordur. arayamıyordur.
verecekse arasın.*
terketmiştir sizi, alışılmıştır. ara sıra mesaj atmaları başlamıştır ona da alışılmıştır, eyvallahtır. sonra aramaz, sormaz olmuştur. allah allah, buna da alışılmıştır. ee bundan sonra ne olacak ki?
ne yaptığı, ilerleyen zamanlarda ne yapmaya çalışacağı merak edilen sevgilidir. ağzı, burnu dağıtılası yarendir.
olması gereken standart sevgilidir. Bulunması biraz zordur.
ölmesi kurtuluşunuz olacak kişi.
şu insanoğluna işletmediğim günah kalmadı. insanın, insandan utanmasını gerektirecek her bku yedirdim. bir değmeyecek insanın arkasından ağlamamasını öğretemedim. bu da benim beceriksizliğim.
kendisine yeni sevgili bulan eski sevgilidir.
(bkz: eski sevgili konusunda şizoya bağlamak)
sen de olabilirsin.

(bkz: birisini hayatından çıkarmak/#6088819)
alkolluyken bıle aramıyorsa kesın unutmustur..
Eski sevgilinin aramaması doğası gereği bir davranıştır. Ekonomik neden olarak kontör israfı, duygusal olarak ele alındığında ne gereği var düşüncesi bu duruma etkendir. Eski sevgili oldu ya ararsa o zaman tamamen eskimemiştir, bi gayret eskitmede fayda var.
(bkz: arasa bir dert aramasa bir dert)
ARAMASI GEREKEN EN SON iNSAN... NE DiYE ARAYACAK ARKADAŞ OLALIM MI DiYE.. HADi LAN ORDANNNNN......
karşıda bekleyeni isyanla,yeni rakıyla başbaşa bırakan sevgilidir.giderken kapıyı kapatmayıp,öyle böyle diyip,açık bıraktıysa lanet girsin o insana.
eğer çok güzel bir aşk yaşamış ve çok kötü bir şekilde ayrıldıysanız.arasa da aramasa da her yaptığınız şeyden bir şekilde haberi olur.sizi gizliden gizliye takip eder.hatta bir şekilde kendini hatırlatma yollarına başvurur.aramıyor diye boşuna üzülmemek gerek ne üzülmek gerek nede beklemek gerek.nasılsa bir daha aramayacaktır.o yüzden yola devam..
eski sevgilinin bunlara itafen gireceği entry şu şekilde olabilir;
selam ben sözlükte sürekli laf sokulan eski sevgili. Olayları bide benden dinleyin istedim, bunun anasıgil beni istemedi.
aranmaması gerekir ama araması için neler verilmez, belki bir sarılma borcu kalmıştır.
Ararsa olay, aramazsa özlem olan sevgilidir.
vardır bir hayır aramamasında olan eski sevgilidir.
ayrıldık diye malı meydana serme,
aramıyorsun diye göğsünü germe,
abaz'oğlan yok diye başluğa mı düştün?
dağa taşa sürtün ama başkasına verme.
bir başkasının yeni sevgilisi olmuştur.
aramaz, aramaz siz hayatınızı yoluna koyup aradan bir yıl geçince arar.numaranızı değiştirmeniz şiddetle tavsiye olunur.
(bkz: based on true story)
(bkz: eski sevgili pişmalıktır)