bugün

Soru: Bir sarisini butun gun nasil oyalarsiniz ?
Cevap: Yuvarlak bir odada gidip köşede oturmasini soyleyerek.
S: Bir sarisini evlenmeye nasil razi edersiniz ?
C: Ona hamile oldugunu soyleyerek
S: Bir sarisinin Cumartesi gunu boyunca gulmesini nasil saglarsiniz ?
C: Carsamba gunu bir espri yaparak.
S: Bir sarisin niye iki saat boyunca portakal suyu kutusuna bakar?
C: Uzerinde " konsantre " yazdigi icin.
S: Sarisin civi cakarken parmagini niye civinin ustune koyar?
C: Cikan sese dayanamadigi icin.
S: ABD'de sarisin ve zeki kadina ne denir ?
C: Turist
S: Bir sarisinin fikrini nasil degistirirsiniz ?
C: Kulagina ufleyerek
S: Bir sarisinin bir baska sarisinin kulagina uflemesine ne denir ?
C: Bilgi transferi
S: Hamile oldugunu ogrenen sarisin ne der?
C: Benim olduguna emin misin ?
S: Bira sisesi ile sarisinin ortak ozelligi nedir ?
C: Ikisinin de boyun kismindan yukarisi bostur.
S: Bir sarisini saatlerce nasil oyalarsiniz ?
C: Eline iki tarafina da " Ters cevir " yazili bir kagit tutusturarak.
S: Komurlukteki iskelete ne denir ?
C: Gecen yilin sarisinlar arasi Saklambac Turnuvasi Sampiyonu.
S: Kazalarin cogunun ev civarinda oldugunu duyan sarisin ne yapar.
C: Tasinir.
S: Zekasinin yuzde 90'ini kaybetmis sarisina ne denir ?
C: Bosanmis .
S: Kac sarisinla elektrik akimi olustrulabilir ?
C: Iki . Biri kuvete girer digeri sac kurutma makinesini uzatir.
S: Bir bilgisayarin onunde bir sarisin oturdugunu nereden anlarsiniz
C: Ekrandaki tipex izlerinden.
S:Bir sarisinla bir utu masasi arasindaki fark nedir?
C:Ütü masasinin bacaklari daha zor acilir.
aptal sarışınlardan daha aptal birileri varsa o da aptal sarışınların peşinden koşan erkeklerdir.
esmer türk milletindeki 'öteki' nitelemesi olarak kabul edebileceğimiz bir genellemedir.
zenginler hep mutsuzdur, güzeller hep aptaldır, sarışınlar ise zaten aptallardır, çünkü onlar bizden değillerdir. 'öteki'dir onlar.
Tüm dünyada sarışın kadınların daha güzel fakat daha aptal olduklarına inanılır ama bunun bilimsel bir delili olup olmadığı bilinmiyordu.

Ohio State Üniversitesi uzmanları 10.878 erkek ve kadında gerçekleştirdikleri çalışmada tabii saç renginin zekâ üzerine olan etkisini araştırdılar.

Katılımcıların zekâ seviyesini belirlemek için Pentagon’ un işe almak için kullandığı Armed Forces Qualification Test uygulandı.

Analizlerde sarışın kadınların “ortalama IQ seviyelerinin” 103.2; kahverengi saçlıların 102.7; kızıl saçlıların 101.2 ve siyah saçlıların ise 100.5 olduğu tespit edildi.

Economics Bulletin’ de yayınlanan araştırma, sarışınlarda en yüksek IQ’ ya sahip olma ihtimalinin daha fazla, en düşük IQ’ ya sahip olma ihtimalinin ise çok düşük olduğunu da gösteriyor.

Erkelerde ise ortalama IQ yüksekliği 104.4 ile kahverengi saçlılarda, bunu 103.9 ile sarışınlar, 100.5 ile kızıl saçlılar ve 100.1 ile de siyah saçlılar takip ediyor.

Gelelim neticeye

Bu araştırma kadın zekâsını saç renklerine göre değerlendirmenin doğru olmadığını, aptal oldukları sanılan sarışınların daha zeki bile olabileceklerini gösteriyor.

Bütün dünya dillerinde olan “aptal sarışın” tabiri “esmer çirkin” bir kadın tarafından çıkarılmış olabilir mi, araştırılsa iyi olur.
görsel
- 6.his filmini izledinmi?
+ hayır ama çok övdüler
- bende cd'si var vereyimde izle
+ şimdi izlesemde bişey anlamam ilk beş tanesini izlemem lazım önce.* *
Aptal da olsa sarışınsa tamam.
Böyle de sarışın sapığıyım.
Yarın da sarışın karşı cinsle buluşacağım sözlük, çok heyecanlıyım.

Beni kuzey ülkelerine atın lan.
bir erkek söylüyorsa kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş durumu.
bir kadın söylüyorsa;
1. kıskançlık sendromu,
2. sarışınlara aptal diyerek kendi aptallığını örtbas etme çabası.

eğer böyle olmasaydı ülkemizdeki birçok erkek rus hayranı olur muydu, sarışın kadın görünce şöyle bir yutkunur muydu? eğer böyle olmasaydı bi sürü kadın saçını sarıya boyatmak için kuaförde sıra bekler miydi? eğer böyle olmasaydı aptal bir başka renkten insan "hah hah hayyy şekerim bu sarışınnar da çok aptal yaw, neyse ki ben çok akıllıyım" imajı çizer miydi?

ayrıca bkz:(#3006766)
görsel

En somut örneği.
(bkz: aysun kayaci)
arkadaş ben bu miletimizde aptal sarışın lakabını anlamıyorum. sarışınlara aptal deyip sonra da ağızlarından salyalar akıtarak bakan insanlar sadece bizim milletimizde mi var anlamıyorum.
bir sarışından daha aptal olan birisi varsa o kişi saçları önceden kızıl, siyah, kahve tonlarında olup, sonradan sarıya boyatmış ve anlatılan aptal sarışın fıkralarına alınıp, size kırılan kişidir.
(bkz: aferin sana)
2006 yılında da doğa bekleriz'in kimseye kaptırmadığı ünvan.
Aptal sarışın bir hatunla bir Sadri Alışık filmi izlerken...

Bizim sadri esas kıza sevdalıdır ama fukara olduğundan kızın anası evlenmelerini istemez ve kaçmaya kararverirler. Bu karar üzerine esas kız der ki.

-nasılsa yılbaşı geliyo çalıştığım yerden ikramiyemi alayım öyle kaçalım.

( filmi izleyen sarışın olmayan şahıs farkederki,yılbaşından bahsedilmesine rağmen ortalık güllük gülistanlık,çiçekler böcekler,hatunlar cıbır vs. Sarışın arkadaşına sorar)

-şimdi bunlar aralık ayında mı ortalıkta yaz havası var?

sarışın olan:
-ozamanlar öyleymiş...

sarışın olmayan:
-nasıl yani?

sarışın olan:
-hani günler yılda 30gün geri kayıyoyaaa...

sarışın olmayan:
-bazı dini günlerde değişme oluyor ama mevsimler yerinde kalıyo bebeğim.

sarışın:
-valla ben öyle biliyoroooommm....
der.

Bu sıfatı layığıyla üstlenen bir hatunla izlenen filmin nasıl mundar olduğuna şahit olmuş biçare ise dumurun dibine vurmuş vaziyette ''aptal sarışın'' istatistiğini doğrulayan verileri 15 dk içinde toplamıştır.
(bkz: aptal sarisin)