bugün

Abdullah Öcalan'ın, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'ın sınıf arkadaşıyım. Bu gençler kürt haklarını cesurca savunurken ben daha sempatizandım. Deniz Gezmiş yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği, Kürtlere yapılanları, Kürt sorununu inkar edemeyiz demesi, üstelik bir Türk genci olarak, beni etkilemez mi? O türk üstelik, ben kürt genciyim. Deniz gezmişler, mahir çayanlar bana ilham kaynağı olmuştur, fikirlerimi beslemiştir demesidir. Üstelik komik olansa deniz gezmişi sahiplenen chpnin yıllarca Kürtlere zulmeden olmasıdır. Ve daha da trajikomik olan ise bugun Apo önderliğinde kurulan Pkknın uzantısı hdpye en yakın partinin de chp olmasıdır. Terörü uyandır deniz, denizler ölmez de chp, Kürtlere zulmet chp, Hdp'nin yanındayız de chp...

Edit: eksileyenler aksini iddia etsin, başlığı silerim. Apo beni ben yapan deniz gezmiş demedi desin, ya da chp Kürtlere hem zulmedip hem de deniz gezmişi sahiplenmedi desin. Hadi!
Not: Türküm.
Edit2: yazacak tek satırı olmayan chpli arkadaşların savunmayıp eksilemesi de acınası. Ben gidiyorum. Bildiğin varsa yaz eksiledikten sonra. Otuz kitap devirdim aksini bulamadım. Bulursan söyle eksileyen arkadaş.
Edit3: deniz gezmişi,çayanı,kaypakkaya'yı tanımayan büyük solcu(!) kesim aralıksız eksiliyordu...
chp coktan raydan cikmistir. bunu tartismaya bile gerek yoktur. bunun yani sira ocalan dogrudan fikir gudebilecek bi lider degil bana gore. cogu sey amerika ve silah baronlarinin elindedir. ancak bilincli aydin gencler kalmadigi icin yapqcqk bir sey yok. herkes dogru olduguna inandigi seyi yaparken birilerine kullandirtiyor kendisini. kullandirtmayanlar zaten yolun basinda yildiriliyor.
kafası çok karışmış adamın hakkaten. bir çelişki olmayan durum. chp devlet partisi iken millet partisi olmaya karar verdi sadece.
Deniz Gezmiş fikir önderi falan olacak çapta biri değil.

Pkk 1980 sonrası oluşan Türk solunun öndersizlik açığından yararlanmış birçok thkc li thko lu tikko lu ileri sempatizanı saflarına katmış o şekilde yürümüş bir örgüt. Aslında o sıra pkk tam olarak nedir ne değildir bu adamların ilgilendiğini sanmıyorum. Asıl maksat devletten intikam almaktı.

Pkk nın Çayan ve kaypakkaya temelinde etkilendiği doğrudur. Deniz Gezmiş bunların yanında lider veya doktrin sahibi bir adam değildir.
apo liseyi ankara tapu ve kadastroda yatılı okudu Deniz GEZMiŞ liseye sivasta başladı istanbul'a taşınınca Haydarpaşaya geçti üniversteleri ise ikiside istanbul üniversitesi hukuk fakültesi ama apo 69 girişli Deniz Gezmiş 66 girişli aynı sınıfta değiller ve 69 senesinde üniversite işgalleri falan olduğu için Deniz GEZMiŞ derslere gitmiyo cezaevine giriyo çıkıyo bunun akabininde üniversteyle ilişkisi kesiliyo burda insanları kandırma Deniz GEZMiŞ'in kardeşi Hamdi GEZMiŞ Denizle apo yu ikisinin bir arkadaşlığı yok kısa bir tanıştırılmadan sonra Deniz GEZMiŞ bundan bişey olmaz diyip kestirip atmıştır. Bu ikilinin tanışması ve ortak anısı budur insanları kandırmaya çalışma okuyan insanlarda var burda.
deniz gezmiş'in a. öcalan ile hiçbir bağlantısı yoktur. öcalan kendisi bir fikir önderiydi. fakat örgüt yapılanması ibrahim kaypakkaya'yı andırır.
@6 aynen öyle burda adam aynı sınıfta okudum diyo alakası olmayan iki kişiyi bi kere tanışmışlar Deniz GEZMiŞ bundam bişey olmaz diyip yolluyo adam hala aynı sınıf diyo bilmiyeni kandırıp karalama kampanyası yapmaya çalışıyor.