bugün

ulkemizde çokça insanın yaptığı şey.

http://www.youtube.com/watch?v=aK9nEgEt5Ro
--spoiler--
kürdüz ölene kadar (x2)
vallahi apo'yu özledik!!
--spoiler--

+çok güzel söylüyo ya çok iyi adam
-olm adam apo'yu ozledik diyo?
+aponun ben amk!! bebek katili ibne!!
biri ılımlı pkk'Lı diğeri hardcore pkk'lı olduğu için ılımlıyı çok seviyorum ama diğerinden nefret ediyorum diyerek doğal karşılanan eylemdir.
apodan nefret edip akpye oy atmak değildir.
Anlayamadığım şeydir. Kime sorsam 'sesini seviyorum, siyasi görüşleri ırgalamaz, sonuçta sanat yapıyo' falan der. PKK destekçisi bi adamın şarkısını dinleyemem şahsen kimine göre yanlış olsada, ben böyleyim.

(bkz: PKK ya verilen şehit sayısı)
mesele kişilerin taşıdığı kimlikle alakalıdır. ahmet kaya nın sanatçı kimliğini sevip, siyasi görüşlerini sevmemektir. basittir, hayat zaten basittir, o kadar büyütmeye ne gerek var.
yaptığım işlevdir.

bir kere adam pkk destekçisi değil, vatan severdir. o apo'yu özledik muhabbedine gelirsek, adam apo'nun adam olacağını düşündüğü için öyle söylemiştir. yoksa neden bebek katilini özlesin? sırf kürtçe şarkı söyleyeceğim dedi diye pkkcı olmuyor insan, adam bantu dil ailesinden de şarkı söylese sonuçta "dilii dilii" diye bağırıp şarkı yaptığını sananlardan daha güzel şarkı söyler ve propaganda yapmaz. saygılar.
ahmet kayanın yaşadıklarına ortak olup, aponun yaşattıklarına kin duymaktır.
Tutarsızlıktır.
Ayrıca, PKK dediğimiz şey bir siyasi Oluşum değildir. Bölücü bir gruptur. Haliyle sempati duyan da bölücüdür.

isteyen dinler isteyen dinlemez.
Ama gerçek olan budur.

Eğer gencecik bir arkadaşınız hain bir pusuda toprağa düşüyorsa
Ve siz de bu acıyı paylaşma Erdemi gösterebiliyorsanız, bırakın örgüt sempatızanlığını, adını ağzına alan adama bile öfke duyarsınız.

Bu toplum ne çektiyse, unutkanlığından,
Vurdumduymazlığından, omurgasızlığından çekti.

Şimdi o özgürlük ülkesi sandığınız Avrupa'da Amerika'da bir sanatçı çıksın da bölücü bir grup lehine söz söylesin bakalım bi' de neler oluyor görelim..

Biz de hala sevelım mi sevmeyelim mi diye insaniyet namına sorgulama yapıyoruz.

Omurgasızlığın adı hümanistlik oldu!
Yarın bir yakının mayına basarsa, bir akraban bombalı saldırıda sokakta yürürken ölürse o zaman kalk da de bakalım diyebiliyorsan:
"PKK sempatizanı olması beni ilgilendirmiyor ben sanatını seviyorum" diye.