bugün

iphone 6 ve s7 edge kullanan bir kardeşiniz ve 7 ay telefoncuda çalışan bir satış görevlisi olarak iphone'un eksiklerini söyleyeyim.

Öncelikle eğer bilgisayar ile ilgili biriyseniz ve öğrenciyseniz iphone almayın.

Pdf indiremezsiniz dolayısıyla kitap okuyamazsınız. E hal böyle olunca soru çözmek için , ders çalışmak adına kitap da indiremezsiniz. APK indiremezsiniz ve oyunları satın almak zorunda kalırsınız keza iyi uygulamaları da öyle. Fotoğraflarınızı , videolarınızı depolamak için takacağınız bir sd kart olmaz asla. En basitinden ben başka bir android telefona geçsem bütün dosyalarımı sd kartımda tak diye götürür geçiş yaptığım telefonuma aktarırım ve hiçbir şekilde hafızasından vs.. ödün vermem. iphone için telefonunuzun hafızası ne ise odur. i cloud vs.. var diyenler olacaktır fakat o da yarın android marka bir telefon aldığınız zaman çöpe çıkacak uygulamadır.Birine bluetooth yoluyla herhangi bir dosya yollayamazsınız. En basitinden bir akraba ortamında vs.. çekilen bir fotoğrafı kaliteden ödün verilmeden (whatsapp , massanger vs.. de yollanabiliyor ama kalitesi düşüyor fotoğrafların. bluetooth kalitesini düşürmez) yollayamazsınız. Ha bir de müzik indirmek için illa bilgisayara girip oradan indirmeniz gerekli. Öyle youtube mp3 dönüştürücüsü ile tak diye telefonunuza müzik indiremezsiniz. Yanisi eğer bilgisayar ile çok ilgiliyseniz ve pdf kitap okumayı seviyorsanız beklentinizi karşılamaz , gereksizdir.

+ları olarak kamerasını örnek gösterebilirim. Gerçi son çıkan android telefonlar da artık kamerasını çok iyi yapıyorlar ama Apple gerçekten çok kaliteli bu konuda. + olarak Retrica özelliği olduğu için daha güzel fotoğraflar çekebilirsiniz ama artık kullanılmıyor bu uygulama.
Her yerde telefonunuza uygun kap vs.. bulabilirsiniz. iphone 6 dediğiniz zaman direkt çıkarır verirler yani. Öyle şu markanın , şu modeli vs.. diye tatava yapmanıza gerek yok.
Telefon çok stabil gerçekten. Yani 3-4 yıl sonra bile kullandığınız zaman sıkıntı çıkarmayacaktır size ama ben iphone 6 almadan önce 2 yıl samsung s4 kullandım ve hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Android telefonların kasma sorunu genel itibariyle düşük segment yani bilmem şu markanın ucuz model bir telefonu gibi şeylerde oluyor. Yani şu an piyasadaki hiçbir Samsung , Sony gibi markaların son çıkan amiral gemileri kasma , donma yapmıyor. Ama ilerisi için yani 3-4 yıl sonra ne olur bilemem fakat ben sorun yaşamadım dediğim gibi.

Uzun lafın kısası ki bayağı uzun oldu. Kapalı kutu , kullanması kolay , sadece arama yapmak ve mesajlaşmak , fotoğraf çekmek için bir telefon istiyorsanız iphone alın çok memnun kalırsınız.

Yok ben bilgisayarın kurduyum , öyle çok müzik indiririm başka şeylerle uğraşamam , pdf ve apk benim için olmazsa olmazdır diyen gençler ise android alsın çünkü iphone karşılamaz onları.

Gelin tartışalım gençler.
Şahsi kanaatim Samsung için S ve Note serisi hariç hiçbirini almamanız. Gerçekten hem destek verilmesi bir süre sonra kesiliyor hem de üretimine verilen özen bu modellerine göre daha az. Sonny içinse xperia z serisi hariç kullanmayın. Tıpkı LG'nin (LG tavsiye etmem) G serisi hariç almamanız gerektiği gibi.
iPhone'dir o aphone olsa duramazsın. (bkz: iPhone)
Android ve iphone ki her ikiside insanlarin gizliligini hiçe sayıyor. Birileri illaki bizler hakkında bilgi topluyor. Android bu konuda daha acımasız. her hareketi izlemek için tasarlanmış.
(bkz: aphone)