bugün

Aidat vermeyi reddeden orospu çocuğu.

Böyle tiplere dayak atmak serbesttir.
en alt katta bir adet yaşlı huysuz amca bulunur, apartmanın önünde ses yapan çocuklara çemkirmekle görevlidir. bi üst katta ise yeni evlenmiş çift vardır, etliye sütlüye karışmazlar, sesleri de çıkmaz işe gidip gelirler. en dayanılmaz kısım dedikoducu teyzedir. binaya kim girmiş, kim çıkmış ondan sorulur. eh yaramaz çocuklu aileyi de unutmamak gerekir. apartmanın sesidir onlar kimi zaman bağıra çağıra kavga ederler, kimi zaman annelerini çıldırtmak için birlik olurlar.

not: oturma sırası nizami değildir, değişiklik gösterebilir.
misafir gelen karılara kızlara yan gözle bakan yavşak tipler.
ben en üst katta değilim. çatı masrafı beni ilgilendirmiyor diyen tip.
meraklı karşı komşu. ne zaman karşılaşsak nerden gelip nereye gidersin? kiminle naparsın? tüm bu ve buna benzer soruları kronik olarak tekrar eden tipler.
apartman toplantılarında ülkeyi kurtaran tipler olmazsa olmazların başında gelir.
ben alt katta oturuyorum otomatiği kullanmıyorum para vermem diyen tip.
arabayı cins bir şekilde park eden orta yaşlı kişi.
köyden getirdiği ürünleri komşularına satmaya çalışan bağkur emeklisi amca.

-köyden bir tuz ruhu lambası getirdim.
+ee amca?
-odaya koyup yakınca nefes darlığına çok iyi geliyor. bire bir...
+hmm..
-halis mulis zeytinyağı da var istersen, tenekesi 50.

bu kişiler aynı zamanda tüm mahalleden haberi olduğunu iddia edip muhtar adayı da olabilirler.
sürekli kavga eden çift.
bağıran çağıran çatlak bir kadın olmazsa olmazdır. bu kadın, kocasına, çocuklarına, kapıya, vazoya, bardağa vs... her şeye ama her şeye 130 desibel şiddetinde bağırma gücüne sahiptir ve hiç olmazsa haftada bir kez sesini bütün apartmanın duymasını sağlar ki unutulmasın.
velet sesleri.
Uyuz üst kat komşu.
Bu komşu son ses müzik dinlemesi ile ve sürekli başınızda tepinmesi ile ünlüdür. Aynı zamanda pencereniz açıkken kilim filan silkeler daima. Evet.
bıkmadan usanmadan kimseyi umursamadan hergün yolluk halılarını 6.kattaki balkondan silkeyen şırfıntı, alt katta onu görmeyip güneşli hava varken tertemiz nevremsilerini birkez balkondan sarkıtan üst komşuya çemkiren yaşlı herif, yan dairedeki köpekli psikopat karı koca, asansörü senden önce çağıran üst komşular ve daha birçok delirme sebepleri olabilecek vesaireler.. dağlara kaçmak istiyorum...
pencere kenarına oturup tüm gün kim saat kaçta evine geldi, kim karısına kızıp arabasına binip patinaj attırarak gitti, kime misafir geldi gibi muhteşem bilgileri arşivleyip haftalık olağan altın para vs. kısır günlerinde "ayh günahı boynuna da 12 numaranın kocası evde yoktu böyle böyle bir adam geldi. bilemem artık tamirci mi ne?" diye milletin yatağına ve namusuna dahi müdehale eden orospu teyzedir.

o teyzeye yılın ayarını verdim o ayrı. *
güncel Önemli Başlıklar