bugün

ordumuzu öven tarzda girilen her türlü entryde mausun imlecini :( butonuna götürmekten erinmeyen sözlük yazarıdır. zevkle yapar bunu. işin boyutunu nefret düzeyine getirenler de vardır.
candır.

(bkz: vicdani ret)
anti militarist olmayı kendi ordusuna bok atmayı sanan sözlük yazarıdır.
antimilitarist'im barış ve sevgi varken silahlara gerek yok.
benimdir. hatta işin boyutunu nefret düzeyine de getirmişimdir. asker hiçbir şekilde siyasetin içinde olmamalı, işini yapmaya çalışmalıdır.
cuntadan, cuntacılardan, silahtan, kandan, gözyaşından, barut kokusundan nefret eden yazardır. komutanın sert bakışları yüzünden içine doğru sıçacak, yada kendi askeriyesine sövücek ama hep bunları düşünecek. ve mutluluk isteyecek barış huzur gülen yüzler. bazıları ise menfaatleri için silah daha fazla kan daha fazla ölü. ölü sevici değilim ulan ben.
hobileri arasında postal yalamak olmadığı için bazıları tarafından çekilemez ama ah be azizim bi'şekilde alışmalısınız.*
askerliği askerler yapsın diyendir.
sivil insanın askeriye de işi olmaz diyendir.

yemin olsun, zorunlu askerlik kalksın, ırkçıların bir tanesi bile gitmez askere?
dünya güllük gülistanlık olsaydı, ya da olsa bende militarist olmam ama durumu göremeyip

salak demokratlığa girişmenin alemi yok.
felsefe yapacağım diye "bin dereden su getirsem arınamazsın" şeklindeki şarkı sözüne destekci, canı sıkıldıkça askere kafa tutup, demokrasiden kendi çapında* zevk alan şahıslardır.

* ulan abidin! çapsız çapsız konuşup da sinir katsayımda oynama yapma..
devamlı dünyanın gerçekleri kılıfına sokulmuş nefret söylemleri ile eleştirilir.
Devletin silahla bertaraf edilmesini savunup, devrimden sonra düzenli orduyu reddedenleri de vardır.
askeri sevmeyen veya asker karsıtı olan değil. askerin her ise burnunu sokmasını istemeyen yazardır.
"her türk asker doğar" gibi doğmamış bebeğin eline silah veren söylemlere karşı çıkan, vicdani reddin * doğal bir hak olduğunu savunan, vatan millet sakarya mantalitesiyle değil de insani güdülerle düşünen kişidir. göt korkusuyla da alakası yoktur. esas göt korkusu, türdeşleriyle barış içinde yaşama düşüncesiyle bütünleşmek yerine eline aldığı tüfeğin arkasına sığınıp "oley çok güçlüyüz!" demektir.
askerlik yapmaktan korkuyorum, askerlikten nefret ediyorum, antimilitaristim, çakma mıyım?