bugün

Antalya sağlık meslek lisesi; 2007 yılının Haziran ayında Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesinin üst katında 6 derslikli olarak kuruldu.

2007/2008 Eğitim-Öğretim yılında da 72 öğrenci 3 sınıf olarak Hemşirelik, 24 öğrenci 1 sınıf Anestezi bölümü ile eğitim öğretime başladı. 2008 - 2009 Eğitim-Öğretim yılında da yine aynı bölümlere aynı sayıda öğrenci alarak başladı. 2008 - 2009 Eğitim-Öğretim yılının Şubat tatilinde ise Yeşilbayır iMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi' nin binasına taşındı. Halen aynı okulda hizmet vermekte olup, 2010 - 2011 eğitim öğretim yılında kendi binasına taşınmak üzere planlama yapılmaktadır.

ÖĞRETMEN KADROSU: Okulumuzda 1 Müdür , 2 Müdür Yardımcısı ve 25 tane öğretmenimiz vardır. Öğretmenlerimizin branşları: 14 tane meslek dersi, 2 Türk Dili ve Edebiyatı, 2 Matematik, 1 Fizik, 1 Kimya, 2 ingilizce, 1 Biyoloji, 1 Tarih, 1 Coğrafya, 1 Felsefe, 1 Beden Eğitimi öğretmenimiz vardır.

Okul Müdürümüz: Hamdi ÖZCAN

Müdür Yardımcılarımız: Arif ÇÖLKESEN, Gökhan TÜRELi

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz: Akın ACAR, ibrahim KIVRIM

Matematik Öğretmenlerimiz: H.Ali ARICAN, ibrahim ULUDAĞ

Fizik Öğretmenimiz: Gökhan TÜRELi

Kimya Öğretmenimiz: Orhan KAZAZ

Biyoloji Öğretmenimiz: Süleyman Cem ALATAŞ

ingilizce Öğretmenlerimiz: Nilgün BAHADIR, Anıl Volkan MUTLU

Medikal Bakım Öğretmenlerimiz:

Keziban BARATALI , Nimet ŞiMŞEK, Ayşe DEMiREL, Emine ÜNSAL, Ümmüşen KAYA, Gülçin BAYSAL, Yasemin YILDIZ, Reyhan AKPINAR, Hülya KAYA, Birsen KOCAL

Anestezi Öğretmenimiz: Sevim CÖMERT, Fatma EKiCi, Alev SAYIT

Tarih Öğretmenimiz: Mehmet Eflatun ÖZÖĞREN

Felsefe Öğretmenimiz: Hülya BALDAK

Beden Eğitimi Öğretmenimiz: Akın UYMAZ

Rehberlik Öğretmenimiz: Gökçe ÖZARSLAN

Coğrafya Öğretmenimiz: Hayrettin BEŞKAZALI