bugün

--spoiler--
birdaha gizemi ben yokken eve çağırmıycaksın.anlıyormusun beni çağırmıycaksın. sonra annesinden şikayet geliyor babanla biz huzursuz oluyoruz.
--spoiler--

bu sözler nasıl unutulur ya .14 bılemedın 15 ımdeydım..canım annem söz vallaha o zamandan sonra hıc eve atmadım gızemı o ozamanlarda yasandı ve bıttı saygısızca.
okulda sağ-sol kavgası var. gömlek kanlı ve yırtık eve gelişte annemin feryadı ağlaması telaşı ayak üstü ortepedik muayene ve telaş sonunda '' bir mememden emdiğin kan, bir mememden emdiğin irin olsun. bir daha o zibidilere takılırsan'' lafı.

not: ah canım anneciğim, keşke önce bana ''anne bedduası tutmaz emzirdiği süt karşılar'' demeseydin. seni çok özlüyorum. çocuk gibi bir kulağımı bir saçlarımı tutup seni okula adam ol diye yolluyoruz bu halin ne zibidi gibisin demeni, bağırmanı özlüyorum. evden çıkınca arkamdan dualarını özlüyorum. heleki montun içine kazaya-belaya karşı diktiğin muskanı özlüyorum.
ata * olunca anlarsın.
--spoiler--
olm gitme şu taksime artık ya .ne buluyorsun orda iti kopuğu tinercisi ayyaşı..bıkmadın gitti şu taksimden..
--spoiler--
televizyondaki eylemler kavgalar yürüyüşler ve yasadışı gösterilerden dolayı kadının kafasında kötü bir taksim figürü var malesef değişmiycek gibi duruyor. olsun be anacım seviyorum seni ..
--spoiler--
olm gitme şu taksime artık ya .ne buluyorsun orda iti kopuğu tinercisi ayyaşı..bıkmadın gitti şu taksimden..
--spoiler--
televizyondaki eylemler kavgalar yürüyüşler ve yasadışı gösterilerden dolayı kadının kafasında kötü bir taksim figürü var malesef değişmiycek gibi duruyor. olsun be anacım seviyorum seni ..
" bir şeyi korkuyorsan yapma, yapıyorsan korkma." derdi annem hep.
düşünüyorum da, çok haklı be sözlük. *
anneannem, karadenizlidir.
''narun hamiye, tez gel camiye, bacakları minareye.'' bu söz nasıl unutulur arkadaş *
" - ben oraya gelirsem ne olur biliyosun dimi.."
elinde biraz becerik olsun oğlumm..

he bi' de şey var hiç unutmam,tabiki doğu karadenizliliğin vermiş olduğu ağız özelliğiyle,

ne'abaysınız haburda..

ve

ya bak habunların yaptuğu işe..

gibi gibi..
kuldan başka neye olsa benziyorsun kızım!!
terliklerini salonun ortasında bırakma demedim mi sana ben!!!
kurban olurum sana ben.
ahlak ve çarpık etik değerlere dair aile içinde yaptığım upuzun bir tiradın ardından;

"bütün zamane görüntüne rağmen çok osmanlı'sın" *
ben sana değil, çevreye güvenmiyorum.
"allah belanı versin"
bilgisayarın mouse'una hakim olamayan annemin sözüdür : " e ebenin *mı artık"
sincuk sincuk.
doktorum hastalığımı açıklarken, annemin yanımda olup elimi tutarak, gözlerime derin ve anlamlı bakması birçok sözünden daha etkiliydi. çünkü o gözlerde;
sana geleceğine , bana gelsin bakışları vardı. ama ayrıca o gözlerde biz bu işi birlikte başaracağız bakışları da vardı. *
duştan çabuk çık su paramız bitiyor. su parası ne ya * .
insan kör olsa gözlerini kapatıp genede görür.
evet dedi bunu ve ben hala nasıl bir ruh hali içindeydi diye merak edip dururum.
annem her iş görüşmesine çağrıldığımda "bu sefer içime doğdu bu işe gireceksin" diyor. bakalım ne zaman haklı çıkacak sabırsızlıkla bekliyorum. *
- verem ettiniz beni.
taştan adam olur senden olmaz.
-o yemek bitecek
-*sen bir hasta ol bakmıcam sana.
-hava kararmadan evde ol

çok kızdığı zamanlarda
-sus cevap verme bana! ben mi seni doğurdum,sen mi beni doğurdun? *
* paran var mı?
* hasta değilsin değil mi?
* eviniz iyi ısınıyor mu?
* arasıra anneanneni ara, ihmal etme.