bugün

babayı kaybeden annenin acısını yüreğine gömüp hayat devam ediyor deyip başka bir adamla mutluluğa yelken açmasıdır. söz konusu olan annenin mutluluğuysa buna da razı olunur elbet.
hiçbir şeyin eskisi gibi güzel olmayacağının işaretidir. gelen insan dünyanın en iyi insanı olsa bile hep bir açık aranır, hep ölen baba aranır hiçbir çocuk yeni geleni kabullenmez.
Ki annenin bunu yapma sebepleri arasında 'oğlu/kızı' babasız büyümemesi ve çocuklarına iyi bir hayat sebebi başlarda gösterilebilir..
anneyi bir başka herifin daha sikeceği anlamına gelen olay.
olayı sadece annesinin başka bir adamla ilişkiye gireceği kadar salakça bi açıdan gören yazarların belli olacağı başlıktır. fakat şahsi görüşüm ölse de babamdan başkasına baba gözüyle bakamam ve annem böyle bir evlilik yaptığında sanırım onları terkeder ve kendi başımın çaresine bakarım.
pek hoştur. artık iki babanız vardır ve cici babanızdan da harçlık alabilirsiniz. maşallah.
annenin yanlış yapmasıdır.
çocuğun üzülme sebebi olur.
annesinin bi başkasının altında zevk çığlıkları atmasını sorun olarak görmeyenler için doğaldır.
anneyi ilgilendirmeyen hadisedir.

te allam yareppim.
Çocukları var ise zor olan durumdur. Cici anne kabul edilebilir de cici baba malum toplum yapısından dolayı kabul edilebilir görünmüyor pek.
Bal gibi ilgilendirir. Kızını da ilgilendirir oğlunu da. Çocuklarını sanki çöpten bulmuşcasına bir kenara atamazsın. Anne veya baba oluyorsan artık hayatında tek başına karar alma hakkının olmadığını bileceksin. O çocukların bu hayatı yaşamasının nedeni sensin ve canım istiyor diye çocuklarına eziyet edemezsin.

Ve inanın babanın başkasıyla evlenmesinden bir farkı yoktur. Hele bir de yeni gelen yabancıya "anne", "baba" ünvanı vermeniz isteniyorsa ikisi de nasıl yıkıcıdır, yakıcıdır, bilseydiniz bu kadar rahat konuşamazdınız.
Yok efendim babayla nasil ayrıldığına göre degisirmis, yok mecbursa evlenebilirmiş. Senin için mantıklı makul sebepler yoksa bu kadın evlenemez mi ? Oldu paşam, baska bi derdiniz daha var mı? Kadın milleti dünyaya, evladına, kocasına,anasına babasına hizmet etmeye mi geldi? Duyguları yokmu? 40 yaşında bi kadın aşık olamaz mı? Her şeyi geçtim biri tarafından sevilmek , sahip çıkılma duygusu ilgi alaka beklemek çokmu bencilce bir duygu ? Hele ki evladın varsa ? Veya bi umut , hayatını ikinci kez onarmaya çalıştığı herifle mutlu olabilir miyim ona siginabilir miyim diye sizden izin mi alacak? yapmayın. Kaçınız evlenirken ananızın babanızın gönül rızasını aldı veya alacak ? Kaçınız vaz gececek sevdiğinden? Herkesin hata yapma lüksü , mutlu olma hakki var.bencillik etmeyin Anneniz veyahut babanız adına mutlu olmaya bakın.
ex kocası iyi değilse eğer piç Ada'mı boşayıp efendi biriyle evlenmiştir.
Başıma geldiğinden iyi bilirim, tuhaf bir durumdur. Bir yandan bunda söz sahibi değilim der, evet annenin de mutlu olmaya hakkı var ben hep yanında olamam gözüm arkada kalmaz diye sevinirsin; öte yandan senin yarım yamalak bi hayat yaşamanın onun hatasının bedeli olduğunu hatırlar, bu konuda hiçbir söz hakkının olmadığını söyleyenlere sinirlenirsin. O süreçte herkes sana aman karışma diye default nasihat veriyor ne düşünüyorsun diye sormadan, hafif acıma duygusuyla karışık rahatsız edici bakışları üzerinde hissediyorsun mütemadiyen. Iş düzen kurulunca da bitmiyor. Evlendiğinde Onunla beraber yaşamasan da hayatında meydana gelen değişim büyük oluyor. Eskisi kadar arkanda hissedemiyorsun bir noktada. Maddi olarak başın sıkışsa para isteyemiyorsun hangisinden çıkıyor bilemediğinden. Hem iyi hem kötü yanları bulunan bir tuhaf hal kısacası
Orospu eylemi.
talihsiz olaylar silsilesidir. anne evlense de cocugunu unutmaz demis biri. ah naif yazar, hayat senin gordugun gibi degil. sokaklarda yatan ve bana sahip cikin diye dolasan gence bir sor bakalim. sokaklarda niye bu kadar cok cocuk var?
imkan varsa başka evlerde yaşayabilirler ve çocuk da yavas yavaş alışabilir. Zaten büyüdükçe anneyi anlamaya başlayacaktır. Tabi bu biraz da toplumda edinilen konumla ilgili. Zengin çocuğu daha kolay atlatabiliyor bu gerilimi. Anne seviyorsa o başkasını çocuk buna engel olmamalı.
Annenin hayata devam etmesi demektir.
Adam psikopat çıkarsa sıçtınız demektir. Denendi onaylandı.
başlangıçta adamı korkutmanız gerekmektedir.
sonra ara ara uğrayıp tedirginlik yaratmalısınız.
ben böyle yapardım sanırım, önce silahı alır adamı tenhaya çeker altına sıçana kadar korkuturum, gerçekten yaparım bunu.
sonra bırakırım, ara ara tekrar korkuturum ki akıllı dursun.

insanlar korkuyla yönetilir arkadaşlar, iyilikle değil.
nitekim insanlar iyilikleri hatırlamazlar, kötülükleri hatırlarlar.