bugün

Teşekkür ederim benim için yaptığın her şeye. Her zaman başımı koyacağım bir omuz aradığımda yanımda olduğun için. Desketlerin için teşekkür ederim. Hakkını ödeyemem sana Candan Erçetin'in annem annem şarkısını armağan ediyorm..
(bkz: seni seviyorum)
aynı zamanda, yazmak yerine gidip söyleyebileceklerimizdir.
bu evde yaptığın hataları durmadan bana yüklemeni bir şartla kabul edebilirim: git ve bütün hipotezlerini tıkıştıracağın başka birini bul.
o kadar güçlüsün ki önce baba'nın başka bir kadın aşık olduğunu hissedip buna adımız gibi emin olsak da yok saymaya kalkışıp, beni ikna etmeye çalışıp hala onu evden gönderirken dudaklarından öpebilmen ve sonrasında gözünde oluşan o iki damla yaşı görmemek için,
bir daha o eve geri dönmeyeceğim.

seni seviyorum kadın, en çok seni seviyorum.
3 dersten kaldığımı söylemek isterdim. (babama söylemeyeceğini bilsem)
canım benim, yalan ağlamayanım, beni gerçekten sevenim seni çok seviyorum.
sen can'sın ve seni benden mahrum etmesin Allah.
Bak anacim, 50 yasina geldin hala iki gun aramasam cocuk gibi hemen trip yapiyorsun etme eyleme. En cok seven oglun tcourb.
bazen birbirimizi anlamasakta sen hayatımın kadınısın.ha bir de rüyalarımın kızı var onu sana gelin olarak getirebilmeyi çok isterdim ama olmadı be anne hayat sürükledi bizi en zoru da her iki taraf da severken ayrılmakmış. dua et anne sevdiğim insanla olmam için dua et...
dünyadaki en hayırlı evlat senin hakkını ödeyemez annem.
anam ya, can anam. bastığın toprak olsam ödeyemem hakkını. herkes dökülüp gitti şu yürekten. bir sen gitmedin annem, bir tek sen.
Bir gün Cennet'e gidersen eğer, bana ordan seni seviyorum kızım demeyi unutma sakın..

Çünkü ben seni çok seviyorum, hiçbir kadın senin kadar özel senin kadar güzel değil benim gözümde. günden güne yaşlanıyor olduğun gerçeği canımı öyle bir yakıyor ki annem, eline diken batsa gelir benim canımı yakar. benden önce gözlerini sakın yumma, çünkü buna dayanacak gücüm yok inan...
ömründe hiç kimseden seni sevmiyorum lafını duymadan yaşamak nasıl bir duygu anne?
yine ağlattın beni anne.

cennettesin biliyorum. beyazlar içindesin, güzelsin. saçların yine uzamıştır, omuzlarındadır; her zamanki gibi siyah ve canlıdır. gözlerin yorgun değil, parlak ve neşe saçıyordur etrafa. eminim annem, cennetin en güzel yerinden bana gülümsüyorsundur. seni gülümsetmek için yaşıyorum ben de. orda da acı çekme diye savaşıyorum çok şeyle.

mezun oldum annem. liseye başladığım ilk gün benimle gelmiştin. babamın kolundaydın, biliyordum zor ayakta duruyordun. yine de benim yanımda olmak için ordaydın. diplomamı alırken de ordaydın sen. göremiyorum seni ama hissediyorum annem. o güçlü elini omuzumda hissediyorum hep.

ilk arkadaşım, canımın tamamı, meleğim, her şeyim benim.. seni her şeyden çok seviyorum. tüm bu kelimeler bunu anlatmama yetmiyor bile. sen hep huzurlu ol annem.