bugün

Daha ilk günden itibaren canlıdır. iki aydan itibaren anlaşılacak kadar insandır. Bir insanı öldürmek suç olmalıdır. Vicdan boyutuna hiç girmiyorum. Onbeş yaşında ya da kırk yaşında birini öldürmek yeni doğmuş bir bebeği öldürmekten daha büyük bir suç değildir hatta bebek öldüren daha kötü iş yapmış olarak görülür. Peki anne karnında bebek öldürmek neden suç olmasın. Senin karnında diye o bebek senin mi o bir canlı. Bir canlıyı öldürmek de her zaman suç olmalı.Tecavüz kurbanları sosyal boyut olarak dışında tutulabilir. Ama keyfi bebek öldürenler cinayetten yargılanmalıdır.

Edit: alt entryde house n resmini kapak yapan kişi keşke house izlemiş olsaydı. Bir bölümde house anne karnındaki canlıya fetus deyip duruyordu ama yaşananlar ona bebek diye hitap etmesine sebeb olmuştu. Beş yıllık tıp eğitimim var bilgisiz ve gerici değilim. Cinayete kup bulmak istiyorsan bulabilirsin tabiki.
canlıdır.

ama eğer bakamayacaksan, o çocuk her zaman senin sorumsuzlukların yüzünden biraz eksik olacaksa, senin yüzünden gece uyumadan önce "allah ım al canımı" diyecekse "ben neden varım" diyecekse canlı olmasının bir anlamı yok.

hadi doğurdun, annesi onu reddeden kedi yavruları bile depresyona giriyor. bir insana göz göre göre eziyet etmenin bi anlamı yok.

böyle dersiniz dersiniz. genel evler var.. o çocuklarla da ömür boyu orospu çocuğu diye dalga geçersiniz.
böyle dersiniz, evlilik dışı çocuk sahibi olanlara orospu etiketini yapıştırır, çocuğa da piç dersiniz.
böyle dersiniz, sonra on çocuklu aileleri görünce bakamayacaktın neden yaptınız o kadar çocuk, köpek gibi yavrulamışlar dersiniz.

iki yüzlüsünüz..

dünyadaki her insan yeterli düzeyde korunacak kadar bilinçli ya da bilgi düzeyine sahip değil.

kürtaj sürmesi gereken bir uygulama.
Benden daha canlı. Bugün gördüm daha kıpır kıpır. Bir de rahattı kerata. Ağlayacak , gülecek daha karnımda.