bizzat benim yaptığım ve sözlükte taraftarının olduğu kanısına vardığım eylemdir. sonuna kadar da savunuyorum yaptığım işi efendim. bir tane kıçı kırık yazar kalkıp kem küm edecek bunu söylerken de anlatım bozukluğu yapacak, sonra da eksi oy almayacak; bu adamın yaptığı sözlükçe hoş karşılanacak. a belki belli bile olmayacak.

işte bundan nefret ediyorum sözlük. gammazlama penceresinde bu seçeneğin de olması gerekir. ama wayyy, olummm, xdé yazan yeni nesillerin* yazarlıklarını onaylayan ve bu tür entryler şikayet edildiğinde dilbilgisinin eksik olmasından dolayı ya da büyük ihtimalle zor geldiği için duyuruyu yanlış olarak işaretleyen moderasyondan ve üst yetkililerden beklenmeyecek şeydir.

sadece bu da değil tabi; dahi anlamındaki de ve bağlaç olan ki'yi ayrı yazmayan her yazarı da ne olursa olsun eksiliyorum efendim. önce ben kullanayım, sonra sözlük, sonra tüm türkiye kendi dilini adam gibi kullansın. türkçesi duruken daha bilgili görünmek için yabancı kelime kullanmak da yanlıştır. peki bu benim hiç mi anlatım bozukluğu yapmadığım anlamına geliyor? hayır! gördüğünüz yerde basın eksiyi.
Her yazarın yapması gereken.
(bkz: baş harfler küçük yaktım çıranı)
uzun uzun yazmaya gerek yoktur, gayet anlaşılabilir bir eylemdir.
olması gerekendir. zaten anlatım bozukluğu, imla, noktalama, hakaret, hatalı bakınız vermek...vb. sözlük kuralları yüzünden eksi verilmelidir, fikirler yüzünden değil.
Bunu yapan yazarlara eğer zamanınız olur da birde mesaj halinde o girdiği entrinin eksikliklerini hicivsiz bir tarzda söylerseniz, kendisine çok yararlı olucağını ve bu hatasını tekrarlamıyacağını düşünmekteyim.

(bkz: Benim gerçekten ihtiyacım var böyle yardımlara)
yazar burada, zor geçen çocukluğunu, neden kendisini tanrının yerine koyup herkesi cezalandırmaya çalıştığını, milleti eksileyerek nasıl sadistçe bir zevk aldığını okuduğu psikoloji hakkındaki kitaplardan öğrenebildikleri ile açıklamaya çalışıyor.
muhtemelen tdk'da çalışan yazardır. *
şekilci bir toplum olduğumuzun en güzel örneğidir.

adam tüm akademik bilgisiyle muazzam derecede güzel bir açıklama getirir, derinliği olan bir konuda.ama arada de ya da ki bağlacını bitişik yazar farkında olmadan.dil bilgisi otoritesi arkadaş da konunun içeriği yerine şekliyle ilgilendiği için basar eksiyi.

o zaman bunu eksilemezsiniz diye düşünür ve yazar: "ali ata bak." sonuçta tek bir imla hatası yoktur yazılan cümlede.

not: akıl sağlığı yerinde olan bireyin onaylanma ya da beğenilme kaygısı yoktur.verdiğin eksi ya da artı çok da umrunda değildir.tasalanmaya gerek yok.