bugün

öyle birşeydir ki; sizi hem öldürmeden öldürür, hem de delirtmeden delirtir.

çocukluğumdan beri bu hastalıkla yaşıyorum, birçok kez tedavi gördüm ama asla tamamıyla geçmedi, yaşıtlarım mutlu mesut yaşarken ben ölüm döşeğindeki yaşlı insanlar gibi her dakika ölümü bekliyorum.

kaç kez testlere girdim, kaç kez birşeyin yok lafını duydum hatırlamıyorum bile ama öyle birşey ki bu, ben doktora bile inanmayıp kendimi hasta olarak görüyorum.

diyorum, ulan şükret haline nasıl hastalar var şu dünyada nankör diyorum, 5 dakika sonra yine öyle bir vuruyor ki bu lanet; ellerim ayaklarım buz kesiyor, kalbim göğsümden çıkacak gibi atıyor, başım deli gibi ağrıyor, titriyorum kendimi durduramıyorum, nefes alamıyorum, göğsüme öyle bir ağrı geliyor ki kesinlikle kalp krizi geçiriyorum diyorum.

ama 1 saat sonra hiç birşeyim kalmıyor. ne bileyim, beyin ya oyun oynuyor ya da biz öyle sanıyoruz. panik atak geliyor 10 dakika sonra geçiyor ama bu anksiyete 24 saat hiç ayrılmıyor üstünüzden.

yıllardır yaşarken ölüyorum ben, gençliğim harap oldu, çocukluğum harap oldu. allah hiç birinizin başına vermesin, ben artık tükendim.
o kadar şeyden korkarsiniz ki sanki sağlığını her an kaybedebilir her an olebilirmissiniz gibi olur. diğer insanların sizi anlaması imkansızdır tabi benim kadar şanssız değilsinizdir diye düşünüyorum çünkü panik atak geçirirken bana bağıran anne babaya sahibim neyse. bir ara otobüse binmeye bile korkuyordum birkac korkum daha var yazmayacağım dalga geçmenizi istemiyorum. peki size burada ne onerebilim benim yaptığım hatayı yapmayın insanlardan o kadar kazik yemiştim ki onları hayatımdan çıkararak ve arkadaş edinmeyerek kendimi güvende hissedeceğimi düşündüm oysa sadece kendimi cezalandirmisım şimdi anlıyorum o yüzden insanları seçmeyi bilin kötü bir deneyim bile olsa tecrübe olur en kötü...bir başka tavsiyede çok fazla nazik kibar olmayın yani demek istediğim sürekli karşımızdakine bir iyilik fedakarlık borcluymussunuz gibi düşünmeyin bırakın biraz da onlar düşünsünler herşeyin fazlası zarar isterseniz bakın etrafiniza çok fazla kibar ve asiri nazik insanlar aslında çok sinirlı ve gergindir biraz dikkat ederseniz bunu göreceksiniz ...sürekli karşımdaki ay kırılır mı ay gücenir mı diye çok fazla düşünmeyin ben size kaba olun demiyorum abartmayin, geçmişteki hatalara çok takilmayin insansınız ve hata yapabilirsiniz bir tecrübe oldu yola devam edin ve en önemlisi çok fazla düşünecek kadar bos kalmayın birşeylerle muhakkak uğraşın, saf sevgi için muhakkak hayvanlarla bağ kurun....