bugün

Labirent gibi sokaklari,kasveti,sogugu,mide bulandiran sikiciligi.
behzat ç, kuğulu park, Melih gökçek, Anıtkabir, ODTÜ...
Izin gunlerinde altinda araba yoksa gidebilecegin 3 sinema 2 semt ve avmler haricinde hicbir yer olmamasi.

Gerci araban olsa ne olacak. Salon oyunlarindan hoslaniyorsan araba ise yarar. Yoksa yine ayni bok.

ozetle; bosluk
ilk aşk ama gerçek anlamda yaşadığım ilk aşk,ilk acı.seni seviyorum ankara...
tozlu sıcak beton.
Puslu hava, Beton yığını ve siyah makam araçları. Bir de bunun dışında güzel şirin ilçeleri var. Nallıhan Beypazarı Kızılcahamam Ankara'nın keşmekeş havasından bunalanlar için nefes alma yerleri olabilir.
fışkiye, i.melih gökçekin içimizi ısıtan gülümsemesi, gri renk.
fazlasiyla kokoreci hatirlatan sehir ankara deyince aklima gelir canim ceker.
bağları, büklüm büklüm yolları.
bahtımın karası şehir...
konur sokagi, tunali hilmisi, eymir golu, nefesi-gagasi-kıtırı, cilgin dolmus soforleri, odtusü, simidi... herkes sevmez ama seven de vazgecemez. ankarada yasamis olmak farkli bir tattir.
Oraya götünü zımbayla yapıştırmış yobaz melih götçek geliyor malesef. ve twitterin kapanmasından sonra bu götçeğin twittera girmesi geliyor arkasından. sonra da cumhurbaşkanının twittera girmesi geliyor. sonra ölmek istediğim aklıma geliyor.
Murathan gelir.
sincan, gazi üniversitesi, uzun imameli bir tesbih ve "selamınaleyküm" gardaşım nabıyon selamıdır.
Soğuk,soğuk,soğuk.
başkent ünvanı ve anıtkabir çıkarıldığında geriye bir hiç kalacak şehir.
aşti ve kamil koç gelir benim aklıma. evet
masmavi havada buz gibi bir soguk ve ardindan bir gunde dort mevsimi yasamak. sabah hava gunesliyken aksama kar yagdigini bilirim.
Cumhurbaşkanlığı muhafız alayı, kasvetli.
samimi arkadaşlar. Çok uzakta olsa bile.
5 yıl yaşadığım şehir olması. Güvenpark, anıtkabir, sakarya, opera...
dilenci, çöp (yokluğu), gri renkli binalar, siyaset, anıtkabir, soğuk memur insanlar, saçma sapan ankaray'ı ve metrosu, hanzo ve sinirli şoförleri, son olarak da şiveli insanlar.
karamelek dizisi.
Behzat amirim ile sevdim ankara yi. Sırf anitkabir için bende cok degerlidir. Ben burda yasayamam la derdim kendi kendime ama simdi yaşamak durumunda kaldim. Degisik bi şehir la bura. Yerlerde travesti masaj kartlari metrolarda garip insanlar silsilesi abuk subuk bi hava ve tabiki bitmeyen düğünleri. Eglenceli şehir aslında sadece tadını cikarmayi bilmek gerekiyor sanırım.
Ankara'nın bağları.
güncel Önemli Başlıklar