bugün

'Kimileri ağır orospu çocuğu iken en acil işleri de bunu Atatürk'e bok atarak cümle aleme duyurmaktı' şeklinde karşılık verilecek söylem.
Neredeyse üzerinden bir asır geçecek, sik kırığının dert edindiği şeye bak.
kurtulus savasının en yogun gunleridir dusman polatlı onlerine kadar gelmis top sesleri taa ankara'dan duyulur olmustur. hal boyle iken meclis'in kayseri'ye tasınması tartısılmakta hatta hazırlıgı yapılmaktadır. mustafa kemal pasa o esnada ankara garındaki bir binadan savası yonetmektedir. durumun vehameti ortadayken o bir kagıda alelacele bir seyler yazar ve yaverine uzatır. der ki; bu zarfı olurda ben olursem ondan sonra acınız... tabi isler degisir sanlı ordumuz yunan'ı durdurur ve kacmaya mecbur eder. peki o kagıtta ne yazmaktadır? daha sonra acarlar zarfı denilmektedir ki; ulkenin kurtulmasının ardından ankara'daki tarihi evler korumaya alınsın ve ankara'ya bir etnografya muzesi yapılsın... vizyona bakar msınız? ulke savasta, henuz kurtulmamıs ama o mavi gozlu sarısın kurt gelecegi goruyor ve diyor ki ankara'ya bir muze yapılsın evler korunsun.... mustafa armagan gibiler bunu anlayamaz anladıkları an zaten aydınlandıkları an olur kaldıramazlar.
götte don yokken heykel dikmek yani .

ekmek arası heykel yemek .
Cihan devleti olduğu iddia edilen sikindirik osmanlı 600 yılda neden bozkir birakmiş peki aynı ankarayı sorusunu akla getirir.
1930 ların dünyasında milli şefler ve yükselen milliyetçiliği, ikinci dünya savaşına giderken Hitler ve Mussolini'nin yaptıklarını es geçiyorum.

Bir ülkeyi imar etmek istiyorsanız onlara bir sebep vermeli onları motive etmelisiniz. Mustafa Kemal boşuna sürekli Türk milleti zekidir çalışkandır bilmem ne dedi.

Sen bir heykel dikersin köylü o heykele bakarak Türk olduğunu asil olduğunu güçlü olduğunu hatırlar.

Varostan gelen herkes Varostan yükselme birini idol seçer. Süleyman Demirel neden çoban vurgusu yaptı senelerce.

evet en acil olan insanlara sabah yataktan kalkacak bir neden vermek. Sadece nikah yüzüğü olan bir insan iken trilyon dolarlarınız olabilir.

Ne diyor fifty cent zengin ol ya da denerken öl.
ankara'yı "parsel parsel" satmaktan evladır.
Bari düzgün yapsalarmış. Bir yaptın olmadı, iki yaptın olmadı, üç yaptın olmadı daha neye ısrar ediyorsun ki. Resim dene, edebiyat dene, sinema dene.
Bir öncelik karmaşası.
(bkz: beyle veziyyetin içine soxum)

yalabncıyı silkmiyorlar ya ?

feslinin açıklaması zannetim.
(bkz: geldi yine fesini siktiğim)
başlığın tam hali, "Ankara böyle bozkırken en acil işlerden biri heykel yaptırmaktı" şeklindedir, heykel seven kardeşlerim.

mustafa armağan sitemi.

sayfasında bu şekilde bir paylaşım yapmış mustafa armağan. ankara bozkırken acilen dikilen mustafa kemal heykelini eleştirmiş o kıt aklınca.

neymiş efendim yapılacak daha başka işler varmış. ankara kalkındırılmalı imiş. yani anlatmak istediyi bu paylaşımında.

şehirleşmenin heykel dikmekle başladığından da haberi yok, bu kendini yazar/araştırmacı zanneden adamın. ne demek ulan "acilen heykel dikmek" demek. ne demek. bundan daha acil bir iş ne olabilir ki daha?

hofff! sabah sabah kan beynime sıçradı ayol! bıktım bu yabozların akıllarınca biz aydın kafalı kesime laf sokmalarından bık tım!

ah ulan tayyip ah, hep senine serin bunlar. eskiden böyle miydi, deyildi! evet.

görsel